bugün

kaynak olarak fotomaçı gösterip borçları arttırdığı iddia edilen başkan. olum harbi gerizekalının bayrak sallayanısınız lan.
kesinlikle tekrar aday olması gereken başkan. biz ona güveniyoruz. kendi başlattığı yapılanmayı tamamlamalı ve öyle bırakmalı. kulübün borcu arttı ama gelirleri de katlandı. ilk sene yaptığı spk hamlesiyle kulübü bataktan çıkardı. drogba kimdi bilemezdin şerefsiz küfretmeyi bırak ve destek ver. eğer alp yalman gibi dinozorlar aday oluyorsa bir bildikleri vardır kulüp bataktayken nerdeydiler? ünal aysal'ı neredeyse zorla başkan yaptılar. hataları elbette var ama kimin yok ki? fatih terim çok mu iyiydi? hiç hatası yok muydu? şimdi ünal aysal olur da bu yazıyı okursa bilsin ki yapması gereken galatasaray'ın güvendiği ve sevdiği isimleri yönetim kuruluna alarak tekrar aday olmaktır. işte o zaman her şey yoluna girecek. abdürrahim albayrak en büyük kozu olabilir. haydi ünal bey bizi hayal kırıklığına uğratma!
Sportif anlamda gayet başarılıdır. Sportif kelimesine yalnızca futbol bağlamında bakmazsanız anlarsınız, mesela kadın ve erkek basketbol takımının durumuna ve diğer branşlara. ha kaldı ki 3 sezonluk döneminde futbolda da gayet başarılıdır.

ekonomik anlamda da vasat üstü bir başkandır. malesef yapmak istedikleri engellendi başkanın. en basit örneği sermaye artırımı konusu. bu noktada büyük bir algı yönetimi uygulandı kendisine ve pek tabi galatasaray'a. etik değerler denilerek vuruldu, ki hangi etik şey kaldı memlekette o da ayrı bir şey. ayrıca bunları diyen adamların şikeye, ırkçılığa ve bir çok şeye de bulaşmış olması da cabası.

bakın bir sonraki seçimi elimizdeki doneler üzerinden değerlendirirsek tümevarım yöntemiyle olacakları az çok kestirebiliriz;

ünal aysal'ın bir sonraki seçime girip girmeyeceği henüz belli değil. ama stratejik davranacaktır, aysal kazanamayacağı seçime girmek istemez. bu noktada seçim hamlelerinde yönetimine katacağı adamların işin ehilleri olup olmaması çok önemli. alp yalman da en az ünal aysal kadar akıllı bir başkan. o da kazanamayacağı bir seçime girmek pekala istemez. galatasaray'da işler böyle yürüyor, bayrağı alacak adam her zaman daha adaylar kesin belli olmazken bile olur. bu noktada düşünülecek konu şu, ünal aysal'ın artık 2-3 sene önceki iştahını ve isteğini kaybettiği ortada. yönetimi, hükümeti, federasyonu da karşısına aldığı da bir gerçek. ayrıca bir önceki seçimde 'bir başka aday görürsem artık aday olmam' dediğini de hatırlıyorum. bir de artık başkanlığı bırakması yönün de ailesinden de ciddi bir baskı gördüğü söylentiler arasında.

alp yalman'ın adaylığı kesin ise ünal aysal dönemi malesef sona erecektir. ki ben kendisinin iyi bir yönetim ile devam etmesini umuyordum.

işte olay bundan ibaret.

inşallah kazanan galatasaray olur.
Kendi Taraftarı bile takmıyor Adam'ı ne diyim ben??
taş gibi bi yönetim kadrosuyla tekrar aday olmasını istediğim büyük başkan. ama ne yazık ki aday olmayacaktır. şike ittifakı yedi sonunda adamın başını.

(bkz: gitme kaybedince daha çok seveceksin)
gerizekalıların başlığından siktir olup gitmesi gereken galatasaray başkanı. adam şu an stadyum programında adeta ''göte göt'' diyor.
değişik bir adam.
bırakma bizi başkan. bu kokuşmuş düzende senden başka elimizden tutacak kimse yok. haydi açıkla adaylığını demek istediğim büyük başkan.
Gorevde oldugu 3 yil icinde 2 lig sampiyonlugu, 2 super kupa, 1 turkiye kupasi, 1 emirates cup, 1 sampiyonlar ligi ceyrek finali gormus kişi.
her kanala gönül rahatlığıyla çıkıp ak göt kara göt nedir analatan başkan.

darısı diğer kaçak göçek yaşayanlara !
http://inciswf.com/1298832300.swf
yeniden başkanlığa aday değil başkan. hayırlısı olsun.

umarım ikna ederler yeniden. zira "herhalde aday olmayacağım" dedi...
tekrar aday olmayacağını açıklayan eski başkan. tüm şikecilere ve şikeci severlere hayırlı olsun.
lord of the botoks.
galatasaray'a iyi bir borç takıp giden başkan. seneye uefa borç için kapıyı çalar.
aday olmayacaktır. geçmiş olsun.

fenerbahçe'nin 3 temmuz olayı ve fatih terim sayesinde çok ekmek yedi. şimdi kaçıyor.
http://pbs.twimg.com/media/BwZvAweCIAAjHt3.jpg

diye paylaşmışlar.

vallahi ben paylaşmadım.
galatasaray kadar borcu olup ama o kadar geliri olmayan kuşcuk takımların ne yapacağını, kime saldıracağını bilmeyen taraftarlarını çıldırtan galatasarayın en büyük başkanlarından biridir.
"akp ve fb ortaklaşa çalışıyor" imasını da bulundu başkan sermaye arttırımının engellenmesi mevzusunda. akabinde de "bir çok federasyon fb ile ortak iş yapıyor" lafını çaktı.

sen hala son kale yalanı ile uyut!

borsa oyunları da dert açmayacaktır! oturup 2 tane gsaray aş. raporu okusanız kap'ta ya da sitede, öğrenirsiniz bu borsa işlemleri için açılan tüm davalarda galatasaray yönetiminin aklandığını!
biraz akıl biraz düşünce! sırf laf olsun diye konuşmayın!

bir sürü pislik herif kulüplerde ve federasyonlarda cirit atar iken şu ülkede, böyle birinin ayrılması büyük kayıp!
tam zamaninda giden baskan olmustur. son demeclerden sonra faruk suren ali durust yonetimine birakacagini dusundurendir. takimi alp baskana birakmaz kimse.
Kulübü borç altında bırakıp gitmiştir.
bulunduğu 3 dönemde 2 şampiyonluk, muslera, drogba, sneijder, melo, eboue gibi büyük oyuncular, şampiyonlar ligi'nde yaşattığı başarılı dönemle noktayı koyan, perdenin arkasındaki başkan inal kıraç tarafından görevden alınan değerli galatasaraylı...

saol başkan, büyüksün.
borc icinde aldigi klubu borc icinde birakan baskandir. ne yapsin adam cebinden mi versin 300 milyon dolari ne bekliyorsunuz? ada zengin diye parasini neden gsye yatirsin anlamak mumkun degil. illa bir yere yatiracak olsa sahsen gitsin aids kanser gibi hastaliklarin arastirilmasina veya aclikla mucadeleye yatirsin derim. ornegin demioren bjkye verdigi 100 milyon dolari turkiyede saglik arastirmalarina bagislasaydi ne kadar faydali olacagini dusunubeliyor musunuz? takima para vermeye cok merakliysa laf eden taraftarlar her ay 1 forma alsinlar da gorelim. ben de fanatigim amafutbolu bu kadar buyutmeyin alt tarafi bir spor dali.
galatasaray taraftarı: neden ayrıldık ünsal?
ünal aysal: sorun sen de değil bitanem sorun fenerbahçede.. çok büyükler baş etmemiz çok zor ibnelerle..
her alanda elimize veriyorlar, bunlarla başedebilmek için tayyibe bile yapmadığım yalakalık kalmadı,
onlar 12 yıllık hükümeti bile karşısına aldı yeri geldiğinde, hala çok büyükler bizden...
imkanı yok bunlarla başetmenin, buraya kadarmış ben gidiyorum :(

fenerbahçe taraftarı: http://www.youtube.com/watch?v=rtB0ygR-N8E
galatasaraya ilk başkan olduğu dönemde galatasarayda başkanlar gitmeleri gerektiği zaman gitmemişler, gibi bir söz söylemişti. bir sistem kurmaktan bahsetmişti aynı zamanda.

sportif açıdan bakarsanız, galatasaray parlak bir dönem geçirdi. ben sadece futbolu takip ediyorum, onda da 2 şampiyonluk, 1 kez ikincilik, şampiyonlar liginde bir çeyrek final, bir de ikinci tur... daha ne olsun? vizyon açısından bakarsanız, aysal döneminin çok da başarılı olmadığını söylemek gerek. takıma bir sistem oturtulamadı. orası kesin. terim gönderildi, ki ben şu anda bakıyorum da hakikaten isabet olmuş diyorum, ardından mancini, ve şimdi prandelli... takımın ne oynadığı belli değil. ama asıl yönetici olarak yapılması gerekenler yapılmadı. altyapımız baştan aşağı yenilendi mi? scout sistemimizde devrim mi yapıldı? takıma ekonomik anlamda çok büyük getiriler getirecek olan projeler mi üretildi? ben ortada çok da büyük bir şey göremiyorum açıkçası.

şimdi aysal gidecek diye karalar bağlamakta bir yarar göremiyorum. kendisini yerin dibine sokmanın da mantığını bulamıyorum. zaten eğer tekrar aday olmamaya karar vermişse, muhtemelen yine kendi çıkarları doğrultusunda almıştır bu kararı. şu vakitte kendisinden sonra çok büyük vizyon sahibi birisinin de başkan olacağına pek ihtimal veremiyorum açıkçası. zaten böyle saçma sapan bir ligde yöneticiler yaptıkları işlerle gündeme gelmezler ki. düşünsene şu ligde altyapıya önem verdiğini? milyon dolarlar harcadığını? çok değil, iki sene sonra "hani altyapıdan çıkan topçular, bu muydu sizin altyapınız?" diyecektir medya da, taraftar da. gidip fikirlerinin uyuştuğu bir teknik adam getirsen, şampiyon olamadığı anda çanlar çalacak. takımı finansal açıdan güvenli bir seviyeye getirmeye çalışsan taraftar "hani bizim transferler?" diye çıldıracak. o zaman en mantıklısı, ikide bir fenere ve diğer rakiplere laf sokmak; federasyonla polemiğe girmek (federasyon dediğin de zaten bir avuç beceriksiz, şımarık adam), yıldız transferleri yapmak... tıpkı şimdiye kadar olduğu gibi...

o yüzden kendisine hayatının geri kalanında başarılar diliyorum. galatasarayımıza ettiği hizmetlerden ötürü de teşekkür ediyorum bir taraftar olarak. umarım her iki taraf için de iyi olur bu.