ben de bir aralar ülkü ocaklarında takılırdım. yani çoğu öyle dendiği gibi "barzo" falan değil. hani "çakal" diye görülen adamlar gayet samimi, çok iyi insanlardır. adam gibi adamdır. ama sen "ben ülkümün yolundayım" diyorsan milleti bir mekana toplayıp durduk yere kavga çıkarmayacaksın, sevgilin için milleti soytarıya çevirip "kız kavgası" için harcamayacaksın. aynısı zaten günümüz tüm taraflarında mevcuttur. bu ülke ayakta kalırsa iyi yani...
mhp'nin cehape ile ittifakından sonra gerçekleşen olay.
yalnızca ülkücülük değil alparenlik de ölmüştür. ülkücüler ve alperenler davalarını satmışlardır.
(bkz: ülkücülük bitmiş ağabey)
(bkz: ülküçürük)
siyasi islamcıların ıslak rüyasıdır. bu rüyalarından kısa zamanda uyanmaları gerekmektedir. ülkücüler dimdik ayakta ve dayasını kimseden öğrenecek değiller. ülkücülerin katillerini dışarı salan hatta milletvekili* yapanlar bize ülkücülüğü öğretmesin. siz piyasada yokken biz vardık, sizden sonra aynı şekilde olacağız.
bunu nasıl tespit ettin diye sorarlar adama. hayrola nerelerde ocaklar kapanmış? anket mi yapılmış ocak hakkındaki düşünceleriniz diye 1980 ile 2014 mü karşılaştırılmış. hayır nasıl tespit ettin onu soruyorum.

götünüzden tespit uydurmayın.
Ülkücülüğün çökmüş olması bırakında ülkücülere kalsındır.
ülkücülerin yüzde 90'ının atatürk düşmanı dincilere dönüşmesiyle gerçekleşen hadise.