bugün

kendi kendilerine zarar vermekle meşgul oldukları için bu aralar çokda önem verilmemesi gereken hede.
(bkz: hobi olarak yine yapsınlar)
milliyetçiliğin aşırılığı kötü bir şey değildir, bilakis iyidir. önce bunu bilmek gerekir. söz konusu parti milliyetçi değil duygu sömürüsü yapan bir partidir. kavramları karıştırmamak gerekir.

ben mhp'nin milliyetçilik adına ne yaptığını çok merak ediyorum. bilen arkadaşlar varsa dinlemeye hazırım. iş felsefeyle değil icraatlarla olur. hadi bakalım bekliyorum.
teşkilatçılık iyidir hoştur ama aşırı dozda teşkilatçılık öldürür.
Eskiden ülkücüler dava adamıydı. Bir idealleri vardı, bunun çevresinde birleşirlerdi. idealleri çevresinde birleşen insanlara saygı duyarım, sağ olsun sol olsun. Fakat ne yazık ki şu an çoğu ülkü ocağının çay ocağından farkı yok. içerde bir grup genç, kavga dövüş, karı kız muhabbeti, çay sigara... Herhalde Türkeşin istediği ülkücü gençlik bu olamaz. Şimdi sadece toplanıp kavgaya gidiyorlar, tabii ocakta seminerleri de var ama bir kulaktan girip bir kulaktan çıkıyor. (bkz: isyan ediyorum sözlük)

Edit:
içindeyim ordan biliyorum. 2 sene gittim, eksileyin amk.
(bkz: doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar)
fettoşçuların verdiği zararın yanında devede kulak.
yeni nesilde kendini ülkücü zannedenlerin her zaman yaptığı davranıştır. eskiler böyle miydi mirim?
gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan durumdur. yahu tek derdiniz ülkücüler mi birader? hayır ne yapmışlar da bu kadar gareziniz var adamlara? hayır bir tane somut örnek gösterin birader. deyin ki bu adamlar türk bayrağı yaktı, deyin ki bu adamlar atatürk büstüne saldırdı, deyin ki bu adamlar otobüste genç kız yaktı, deyin ki bu adamlar rejimi değiştirmek istedi. bir tane yasalarda suç olan eylemlerini gösterin bana. bir tane yahu bir tane! sağ sol kavgalarını kimse gelip burada ülkücülerin suçu olarak göstermesin. solcu öldüyse de sağcı da öldü. iki taraf ta kayıp verdi ve güçlenen iki tarafın da başına bugün bela oldu. işiniz gücünüz ülkücüler, hayır bu kadar mı kuyruk acınız var sizin anlamadım ben. bu kadar mı bastılar sizin kuyruklarınıza? hamama giren terler, bu kadar açık ve net. hiç dostluk, kardeşlik masalları okumayın. hiçbir fikir hoşgörü göstermek için ortaya çıkmamıştır siyasi arenada. daima herkesi kendi gibi yapmayı ister. solcu olsun sağcı olsun bu böyledir. yok ülkücüler amerikan uşağıymış, öyleymiş, böyleymiş. ulan ülkücüler amerikan uşağı ise komunistler sovyet köpeği. yalan mı? bir ülkücü demedi bu ülkeyi amerika işgal etse sesimi çıkarmam diye. ama çok kızıl gördük sovyetler ülkeye gire silah çekmem diyen. hadi lan yalan desenize? amerikan uşağı ülkücüler tel-afer de katliama uğrayan türkmenler için yürürken sizin kızıllarınız neredeydi? hanginiz umursadı lan, hanginiz? işiniz gücünüz ezik edebiyatı yapmak oldu her zaman. her zaman ezenin desteklediği sözde ezilenleri direnen halk yapmaktan başka bir boka yaramadınız. bir taneniz çıkmadı be arkadaş tel-afer katliamı için.bu mudur anti abdcilik?
ülkücüler bu ülkeye hiçbir zaman zarar vermemişlerdir, vermeyecektirler de. milletini seven adamdan bu ülkeye zarar gelmez ama başka milletlere hayran olanlardan gelir. bu ülkedeki terör örgütlerine bir bakalım mı ? sallama değil. emniyet genel müdürlüğünün sitesinden bakalım:
1) Devrimci Halk Kurtuluş Partisi/Cephesi (DHKP/C)

2) MKP (Maoist Komünist Partisi)

3) TKP/ML - KONFERANS

4) Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP)

5) PKK/KONGRA-GEL (Kürdistan Halk Kongresi-KHK)

6) Kürdistan Devrim Partisi (PŞK)

7) Kürdistan Demokrat Partisi/Bakur (PDK/Bakur)

8) Hizbullah

9) Hilafet Devleti (HD)

10) islami Büyük Doğu Akıncılar Cephesi (iBDA/C)

11) Tevhid-Selam (Kudüs Ordusu)

12) El Kaide Terör Örgütü Türkiye Yapılanması

http://www.egm.gov.tr/temuh/terorgrup1.html

alın ve görün. bu ülkeye zarar verenlerin gerçekte hangi ideolojiye sahip köpekler olduklarını.
genelleme yapılması tamamen safsatadir.sadece, bahcelinin son yillarda ülkücüleri sokağa dokulmelerini engellemesi bile bunun asılsız bir iddia olduğunu göstermeye yetecektir.
siyaset insan odağından uzaklaşıp ırk, din, gibi şeylere yöneldiği vakit buna sebep olan her şey ülkeye zarar verir.
(bkz: su götürmez gerçekler)