bugün

ülkücelerin yeri geldiğinde son derece komik ve sevimli insanlar olabildiğinin kanıtı olan haberdir. ama ben hiç gülmedim okurken, başka şeyler düşündüm...

http://www.haberturk.com/...erturk=haber&@=234198 *
jamaika ulku ocaklari tarafından desteklenen olay.

juo: abi adam lazım mı
tuo: gelin kalabalık olmak gerek
juo: nerde buluşuruz
tuo: kosta da rika da
juo: selametle abi
(bkz: ülkücülerin kosla rika yı işgal etme planı)
(bkz: koslayla çamaşırlarınız kurt koksun)
(bkz: ülkücülerin dünyayı ele geçirme planı)
(bkz: hade len)
(bkz: ahahahaha ben buna gülerim ya)
geyiğe vurulmaya açık bir iş haline gelmişse de cidden çok ilginç bir olaydır-mış. *
neden kosta rika hala merak ediyorumdur;o tarihte dünyada nüfusu ikiyüzbinin altında onlarca devlet varken milyonlarca katolik hristiyanın yaşadığı kosta rika da darbe girişiminin mantığı nedir?
(bkz: ay yuzeyine üç hilal çizen türk)
her ülkenin ülkücüsü bu ülküyü tutturur ise ne olacak diye düşündürten olaydır.
+kaptan karşıda bi ada göründü
-hee evet! fazla insan yok gibi hadi hemen turk devleti kuralım. *
(bkz: dünya türk olsun)
(bkz: buradan başlayarak)
http://www.kenthaber.com/...mmuz/01/Haber_148630.aspx

şu paragrafla yarmış plan;

"Haritanın etrafına oturup haritadan işgal edip, yönetimine el koyarak Bağımsız Türk Devleti yapacağımız bir ülke aramaya başladık*. Önce Angola'ya baktık**. Angola iç savaş konusunda tecrübeliydi. Onu sildik. Küçük nüfuslu bir ülke arıyorduk. Kosta Rika üzerinde fikir birliğine vardık. O gece kuracağımız devletin kadrosunu, kabinesini hatta bürokratların isimlerini bile belirledik. Karşılarına isimlerini yazdık. Beni Cumhurbaşkanlığı'na layık gördüler. Hepsinin büyüğü ve tecrübeli isimdim."
600 kişiyle 1 kişiye tekme tokat dalmaktan hiç ar duymayan zihniyetin milyonluk kosta rika'yı 650 kişiyle işkal etme planıdır. velhasılı kelam şaka gibidir. sabah sabah güldük eğlendik sağolsunlardır. Ayrıca vatansızlık zor ne demektir yahu sizin türkiye sevginiz bu kadar mı? kosta rika'yı bağımsız bir türk ülkesi yaparız aha yeni vatanımız. ee sormazlar mı adama anadolu aşkınız ne oldu yiğidim?
plan sonrası "kosta rika'nın kosta rikalıdan başka dostu yoktur" söylemleri muhtemeldir.
işgal sonrası kosta rikalılar bir türk boyudur şeklinde propaganda faaliyetleri sürdüreceklerine delalet eden olaydır.
abdullah çatlı'nın planlarından biridir, hala hafızalarda yerini korumakta olan gülünç olay. acaba kosta rika'nın bundan haberi var mı?
gerçekleşmemesine bir kez daha üzüldüğümüz plan.

keşke işgal etseymişiz, şimdi dünya kupasında uruguay ve italya'ya koymanın gururunu yaşıyor olurduk.

(bkz: ccc kosta rika ülkü ocakları ccc)
ilk hedef kosta rika değil, angola.
ancak angola'nın iç savaş tecrübesi nedeniyle angola planı çok büyük risk görülüyor.

ardından kosta rika ilgili tüm planlamalar sonrası yerinde inceleme için bir ülkücü heyetin 6 ay kosta rika'da kalmasının ardından heyetin kosta rika polis ve ordusuna hakimiyet kurulabilir, olumlu raporu ile ülkücüler 650 kişi iltica talebinde bulunuyorlar.

kosta rika ise 650 milliyetçinin kalabalık iltica talebini tehlikeli görerek reddediyor ve plan yatıyor.

tabi bunlar hep rivayet.
bir gece ansızın kosta rika türk cumhuriyeti.. *

yalnız merak ederim, o dönem nüfusu 200 binlerde gezen birçok daha küçük ülke olmasına rağmen neden milyonlarca nüfusu olan Katolik Kosta Rika? *
ülkücülerin kızıl ejderha meyvesi ülküsünü gösterir. (bkz: kızıl elma)
Ülkücülerin neden böyle olması puhaha.
görsel
görsel

yanlışlıkla rusya ya da hollandayı işgale gidebilirler.