bugün

yurdum gençliğinin politik nicknameleri. hepsi de içi boş kof sıfatlar.

ülkücüler: vatansever değiller. hatta hiçbir şey sever değiller. hayvansever bile değiller kurtlara bıyık çiziyorlar. politik yapıları kavga üzerine, selamlaşmaları bile kavga ediyor gibi beyin tokuşturuyorlar.

şekirtler: allahsever değiller. allah pazarlamacıları! dönem bizim dönemimiz diye rant gelebilecek her yere saldırıyorlar. politik yapıları allah rızası altında milletin rızası dışına çıkmak. din eleştirisine hiç gelemiyorlar hemen linç kampanyaları recm hazırlıkları. son yılların belki de en zalim oluşumudurlar.

kemalistler: atatürk sever değiller. atatürk pazarlamacıları! atatürk'e dair hiç bir eleştiriyi kabul etmiyorlar, ateist olduğunu bile kabul etmiyorlar, her eleştiri karalama zanediyorlar(ki benim en gurur duyduğum yanı ateist olması) ve hemen savunmaya geçiyorlar. bu eleştiri kabul etmezlik atatürk'ün en iyi yanlarının gün yüzüne çıkmasına engel oluyor.

kürtçüler: ağaseverler! demokrasi falan istedikleri yok, başlarında bir ağa olsun o ne derse o olsun. devlet kursalar rekor sürede yıkılırlar çünkü aşiretler birbirlerine girer. şakirtlerden sonra kullanılmaya en yatkın kitle. yapı olarak ülkücülerle şakirtlerin birleşimi diyebiliriz.
komünistlerin eksik bırakıldığı sınıflayıp tanımlama.
"liberaller liberal değil, demokratlar demokrat değil, sosyalistler sosyalist değil,ben ben değilim, sen sen değilsin, biz biz değiliz" diye devam etmesi beklenen paranoyak sıralama.
eleştiri güzeldir. evet, ben dışarıdan bakanları da severim. hatta arasıra herkes yapmalı bunu...
(bkz: çık çıkabilirsen)
içlerinde en tehlikeli ve sinsi olanların 'şakirt' ve 'kürtçü' oldukları sınıflamadır.

açalım: ülkücü, en nihayetinde tek bayrak- tek ülke bağlamında hareketlenir.
kemalist: yine tek bayrak tek vatan ve ulusçuluğun sembolüdür.

geri kalanı ise;
şakirt: şeriat düzeni için her tür bölücü ve pis nifak tohumlarıyla işbirliğinden kaçınmaz.
kürtçü: kürt faşizanlığı yapar ve bunu yaparken kullandığı argümanlar 'demokrasi' 'hümanizm' gibi kavramlardır. oysa kucak çocuğu olduğunun farkında bile değildir.
kemalizmin yanlış konumlandırıldığı karşılaştırmadır.

atatürk'ün dini inancı beni hiç ilgilendirmiyor, ister ateist olsun ister budist. o benim için bu ülkeyi ülke yapan yegane unsurdu. eğer onun cesareti olmasaydı kimse cephelere koşmazdı, herkes başa gelen çekilir düsturyla hareket ederdi, fransızın ingilizin buyruğu altına girerdi. atatürk iyisiyle kötüsüyle bir insandı herkesin bilmesi gereken tek şey bu ülkeyi kimseye yedirmedi, kimlik kazandırdı.

diğer önermeler çok doğru.
(bkz: ülkücü kemalist şakirt kürtçü robot)
(bkz: kürtçü ne amk)
ateist alır.
insan kazanır
gol olur.