bugün

bölücülerin ve kronik solcuların ortak noktasıdır.
sadece solcuların yaptığı şeydir. En küçük yalan habere bile inanıp bir anda ortalığı talan edebiliyorlar. Açıkçası ben bundan sıkıldım. Her alanda kendilerini akıllı gibi göstermeler, her şeyi biliyorum sanmalar. Solculukta bunlar var maalesef. Bu sadece bizim ülkemizde ki solcular için geçerli.
Gerçekten de ülkeyi solcuların sevmediğini kanıtlamak için bir çok sebep var fakat bunları anlatmaya gerek yok hepimiz biliyoruz ne yaptıklarını tek sorun şu. Neden bu kadar sevmedikleri bir ülkede yaşıyorlar ?
Ülkenin boktan kokuşmuş değerlerine, bırak samimiyetsizliği insanlarına bile alışamama sürecinde bulunamama hatta ülkeye karşı bir aidiyet dahi hissetmeme durumu.

Herhangi bir ülkeyi tabii ki. Başkası başka bir şey anlamasın. :s
Sadece solcuların gerçekleştirdiği eylem. Ülkede ki hiç bir şeyi sevmiyor bu insan topluluğu. insanın içini ısıtan güneşi bile sevmiyorlar. Nerede kaos bunlar orada toplanıyor. işleri güçleri Ak Parti hükumetine saldırmak
Sadece bizim ülkemizde görülen endemik solcu türüdür. Ülkeyi sevmeyen ve bilgi birikimi olmadan her şeyi eleştiren bu tür kendilerini solcu zannetmekte fakat gerçek solculukla alakasız ilerlemekte. ilginç bir olaydır ki ülkeyi sevmeyip hala ülkede duruyorlar. Kimse zorla tutmuyor sonuçta
her şeyi bir kenara bırakalım şimdi bir düşünelim. Siz sevmediğiniz bir mekana gider misiniz ya da sevmediğiniz biriyle arkadaşlık eder misiniz. Sevmediğiniz takımı tutar mısınız ? elinizde imkanlar varken sevmediğiniz şeyleri yapar mısınız ? Solcular yapıyor.. Ülkeyi sevmiyorlar taşına toprağına kadar eleştiriyorlar fakat hala ülkede yaşıyorlar ?
Solcuların gerçekleştirdiği eylem. Ülkenin neresini sevmiyorlar anlamıyorum. Turistler ülkemizi öve öve bitiremez iken bu solcular her anlamda kötülüyor ülkeyi
Şerefsizlerin eylemi.
Ülkeyi sevmemek yoktur, sevdirmemek için uğraşan zihniyetler vardır.
Ülkeyi sevmemek illa taşından toprağından nefret etmek değildir. Sen tecavüzcüleri seviyor musun? Sen katilleri seviyor musun? Sen fahişeleri seviyor musun? Sen hırsızları seviyor musun? Sen pkklıları seviyor musun? Sen yobazları seviyor musun? Sen cahilleri, gerikafalıları seviyor musun? Sevmiyorsun, ama hepsi ülkende mevcut. Ve onlarla yaşamaya mecbursun. Bu da ülkeni sevmemene ve onu eleştirmene sebep oluyor. Saydıklarım her ülkede var zaten. Ancak bunların hiçbir zaman bitmeyeceği gerçek. Yani bu ülkeyi her ne kadar sevsek de eleştirilecek tarafı, yanlış ve sevilmeyecek tarafı hep olacak.
Orospu çocuğu conconların söylemi

Hangi parti iktidar olsun kaç şehit verilirse verilsin öyle bir kelime kullanan siktirsin gitsin ülkeden bu ülke için kimler öldü kimler asıldı kim bilir kaç tane isimsiz kahraman geldi geçti.

Ve sen kimsin ki bu ülkeye laf atabiliyorsun sayın oç.
Ülkeye bu kadar güzel hizmet edilirken siz 3-5 kişi yüzünden bütün ülke insanına genelleme yapıyorsunuz. Tipik solcu eylemleri işte. Sevmiyorsan neden duruyorsun. Dünyanın her yerinde suç var bir tek bizdeymiş gibi göstermen de saçma.
(bkz: ülkeye karşı nötr olmak)
sevmiyorsan siktir git birader seni zorlamı tutuyoruz amk.
Sadece solcuların yeteneği olan bir şey sanırım. Biz istesek bile ülkemizi sevmemezlik edemeyiz, çok güzel bir coğrafyada yaşıyoruz herşeyiyle güzel yaşıyoruz. Ama solcu arkadaş internet gitse ülkeyi suçluyor ? Sevmiyorsan neden ülkedesin
Yönetimi sevmemekle kalsalar keşke. Ülkede ki her kötü olayda başka ülkelerle kıyaslanıyoruz sanki başka ülkelerde suç olmuyormuş gibi. Devletin hiç eli olmamasına rağmen her hangi bir şeyi devlete yıkabiliyorsunuz. Norveç'in saçma yasalarını okumanızı isterim ya da biraz Avrupa ülkelerine gidin kural görün ne bileyim ırkçılık görün sonra Türkiye ne güzelmiş dersiniz.
maşallah solcular ermenistan dakilerden daha çok ülkemizden nefret ediyorlar. bu nefretin kaynağı nereden geliyor bilmek lazım. sevmiyorlar neden buradalar ? Başka ülkeler madem daha güzel e gidin oraya
En çok solcularda gördüğüm durum bir de kemal kılıçdaroğlunda. Adam ülkesini amerika'ya şikayet ediyor. Burası ana okulu zaten KK.. Burası Türkiye beyler soytarılık yeri değil, sevmiyorsan gidersin.
en çok solcuların gündeme getirdiği konu. ak parti düşmanlığından iyice pkk yandaşı oldunuz. CHP genel başkanı neden bayrağa ve istiklal marşına tahammülü olmayan, terörü destekleyen bir partiye "sen teröristsin" diyemiyor?
Madem Ak Parti ülkeyi yönetiyor siz neden buradasınız ? Sizin iyi kötü anlayışınız değişmiş. Size göre ak parti kötü, pkk iyi galiba ?
Solcuların yaptığı eylemdir ve ülkemizi kıyasladıkları ülkelere hala gitmemişlerdir. Onları burada tutan ne var merak ediyorum
ingilizce bilen her gencin yaşadığıdır. Hele internet varken dünyada ne oluyor görebilirken aklı olan kişi sevmez. Millette özgürlük var biz burada gorillerle uğraşıyoruz.
Biraz entellektuel birikimi olan, farkli ulkelerde bulunup farkli yonetimlerin politikalarini benimsemis, farkli milletlerden insanlarla konusup fikir alisverisi yapmis insanlarin buyuk bolumunun paylastigi duygudur.

Bunda yanlis bisey yok, insanini veyatta yonetim bicimini sevmeyebilirsin ama ulkeyi sevmemek nedir aq. Hayatimi soyle bi degerlendiriyorum ve gercektem akl almiyor bir insan 'sovmoyorom olkoyo yo' diyince. Bu da yetmezmis gibi, herkes kacmaya calisiyor. Ona buna comar diyosun kurdo diyosun, sonra ulkeden kacip baska ulkelere yerlesiyosun o comar ve kurdo dedigin( bu tarz bi siniflandirilma yapilmasi zaten yanlista onu artik sorgulamiyorum bile) insanlara kaliyor ortalik. Kimse kuyrugunu kistirip ulkesini belli alanlarda belli noktalara getirmeye calismiyor.

Sonuc olarak sacma buldugum bir ifadedir. Ulkeni sev, ulkenle bi bagin olsun daima ama insanini, yonetimini veya yonetim bicimini sevmeyebilirsin ona lafim yok.