bugün

suç oranlarının; cinayetlerin, tecavüzlerin, adam kaçırmaların, gaspın, terörün, çocuk kaçırmaların...vb insanlık dışı hareketlerin tavan yaptığı bir memleketin durumudur.

Böyle bir ülkede vatansever, onurlu ve iyiniyetli vatandaşların kendisini korumak için gerekli tedbirleri alması gayet doğaldır.
(bkz: Bireysel silahlanmanın mantalitesi)
Şu an çok daha fazla hissettiren durum.

Sgk için yapılan son düzenlemede "akciğer kanseri" olan kişilere ödemenin yapılması için sigara içmemiş olma şartı gelmiş.

Ohhhh, mis gibi.

Be bıyıklarına tükürdüklerim! Sanki keyfimden içiyorum sigarayı, ben de şimdi böyle durumda olan bir insan olsam ve ben de beni kanser etti diye size dava açsam!?!

Bir bok olmayacak çünkü mevkilerinizin size, bana ve benim gibi olan diğer vatandaşlara hizmet etmek için verdiği gücü benim aleyhime kullanıp sütten çıkmış ak kaşık misali hegemonyanıza devam edeceksiniz.

Kendi fikirleriyle özgür birey olarak yaşamayı hayal eden iyice kendinden utandırılan insanlar yaratmaya çalışmak mı göreviniz!

Bu insanlar illa da 50-60 yaşına kadar ıkınarak mevki sahibi olup da mı arasın hakkını(tabi o yaşa kadar bozulmayacak zaten karakter!)!

Durduk yerde sinirlendirip kahrettirirken, alkol yok sigara yok. Fikir beyan etmek kaka, öcü cız!

Ye, iç, yat! Üretme, sadece tüket ve düşünme! Çalış çalış çalış.

"çünkü biz süper güçlü bir ülkeyiz"

Keşke başka bir ülkenin vatandaşı olup da buna gülebilecek kadar rahat olsaydı kafam!
Bahceliye bakınca net anlaşılan durum.