bugün

Doktora tezi gibi entry masallah.
Evet net olarak toplum olarak incelenmeliyiz. Bu siyasi içerikli bir yazı olmamakla birlikte gerçekten merak ettiğim bir çok soru vardır. Kimseyi kötülemek veya aşağılamak için değil fakat bir bu sorularıma cevap verirse bende kaçırdığım bir olay mı var ve kaçırdıysam hatamın boyutunun farkına varacağım.

Şimdi sözlükte veya herhangi bir google aramasında akp'de şuan milletvekili olan veya geçmişte milletvekilliği yapmış bir çok insanın fetö lideri olan şahısa hocam gel artık özlem bitsin, ne istediler de vermedik, çok vatansever, onun yaptığı hizmetleri bu ülkede kim yaptı, onun için ölürüz dediğini biliyoruz. hatta bu insanların boy boy fotoğrafları bile mevcutken, bu insanların fetö tarafından kandırıldığına ve ülkede fetö ile mücadele eden tek insan güruhu olduğuna kesinlikle inanan halk ve benimde ailemde bulunan bazı bireyler, hiç bir kanıt olmamasına veya fotoğrafı ya da fetö elebaşıyla ilgili tek övgü dolu sözü olmamasına rağmen merak akşeneri fetöcü ilan edebiliyor.

bugün bizzat yaşadım, mahalledeki marketten ekmek almaya gittim tv de Cumhurbaşkanı konuşuyordu. yanında çay içen tanımadığım orta yaşlı abi meral akşener girmesin diye seçimi öne almışlar falan dedi. marketçi abi ise, fetöcü diyorlar ona dedi. konuya dahil olup abi sen nereden biliyorsun dedim, herkes öyle söylüyor dedi.

Şimdi bu adamda oy kullanacak, benimde yaşadığım ülkenin geleceği ile ilgili karar verecek.

Aynısı tipler arkadaş çevremde de var.

Yani toplum olarak ne yiyoruz ne içiyoruz da göz önünde olana inanmak yerine söylemlere inanıyoruz. bizi toplum olarak bu kadar fanatik kılan nedir?

benim görüşüm yetersiz eğitimin, partili öğretmenlerin yetiştirdiği nesilin payı var. Bunu seçmen aşağılamak için söylemiyorum fakat, artık okumuş da olsa okumamış da olsa insanlar garip bir inanış içindeler.

Özellikle şuna da karşıyım. ekonomi iyi güzel, asgari ücret yükseldi diyorlar. Çıta o kadar aşağıda ki, adamların farklı bir ülke gezip görme hayali yok. rahat bir yaşam sürme idealleri yok. 1603 tl ile orta doğudaki savaş ülkelerine bile tatile gidemiyorsun. uçaklar paraları yol paraları ne hale gelmiş. kaldı ki bu insanların görevi ülkeyi iyi yönetmek,

siz hiç bir benzin pompacısının, ne güzel doldurdum benzini be, geçmiş dönemde çalışan arkadaşlar benzin doldurmayı bile beceremezdi derse, ne düşünürsünüz?

kusura bakmayın ama ülke olarak ruh hastasıyız, ya da çok cahil bir ülkeyiz. ya da o kadar ezmiş bir soy ağacından geliyoruz ki 1603 tl ile değil oyumuzu ruhumuzu bile satıyoruz.