bugün

Olmayan durumdur. Öğretmenlerin çok tatil yaptığı doğrudur, ama hayatlatı tatil değildir.Ülkede öğretmenler ile ilgili pek çok yapılması gereken şey vardır. Mesela öğretmenlerin sık sık denetlenip, yetersiz olanların cezalandırılması gerektiği gibi. Veya ders anlatmayan öğretmenleri görevden alıp, atanma için yıllardır bekleyenleri atamak gibi. Ancak öğretmenlerin de dezavantajlı olduğu bir çok konu var. Mesela maaşlar. Öğretmenler yerde paspas mı siliyor da bu kadar düşük maaş alıyor? Bir ülke eğitimcisine bu kadar az öderse, gelişmeyi de beklemesin kardeşim. En önemli şey eğitim,sağlık ve askeri savunmadır bence. Askerler dünyanın parasını alıyor, emekli ikramiyeleri de çok yüksek. Doktorları söylemeye zaten gerek yok. Peki eğitimcinin suçu nedir?
eğitimin bütün dertleri bitti öğretmenin tatili kaldı.
(#13180555).
4-5 saat derse giriyorlar, ek ders bilmem ne parayı kırıyorlar, verdikleri özel derslerde cabası, üzerine birde 2 ay yatıyorlardı... içimin yağları eridi bu kararla yemin ediyorum...
öğretmenleri kıskanan ve hasetlenen ne kadar çok kişi varmış. vay be, bu ne kin, bu ne hırs arkadaş? Öğretmenlerin aldığı 3 kuruş parada bile gözü olanlar var. tek bir şey söylüyorum, insan değilsiniz.
arada birer ikişer günden 10 gün de kar tatilleri var değmeyin keyiflerine.
bu kadar şerefli insanların yaptıklarını göz önünde bulundurmadan yakıştırılan cümledir. öğretmen değilim. keşke olabilseydim..
(bkz: tatil öğrenciler içindir)
inşaatlarda top toplayıcılığı yapan kişi beyanatıdır. Bir ayı 15 gün olarak hesaplayarak bilimde çığır açmışlardır.
ayrıca bakanlık makamında oturan kişinin -artık üç ay tatil yapamayacaklar demesiyle,bir öğretmen olarak üç ay atatil yaptığımı 15 yıl sonra farketmişimdir.
23 aralık 2011 emekli milletvekili maaş zammı ve devlete 39 bin lira kira ödeten bakan gibi başlıklarda da görmek isteriz sizleri...
senelerce okuyup, staj yapıp türlü zorluklar çekip üstüne bir de dershanelere para ödeyip kpss denilen zor sınavı kazanıp atandıktan sonra senede sadece bir ay tatil yapan meslektaşlarım hakkında varılmış yanlış kanaattir.
(bkz: öğretmenlerin 1 yılda 6 ay tatil yapması)
O beğenmediğiniz öğretmenler hiç olmasa ne yapardınız sorusunu akla getiren başlık.

Gerçi bu başlığı açacak eğitim seviyesine sahip olmak için zaten hiç öğrenim görmemiş olmak gerekir herhalde.
'sizin hayatınız tatil ulan biz laf ediyor muyuz?' diye çıkışmak istiyorum sayın sözlük.
öğretmenlik ve turizm sektörünü birbirine karıştırmış kişi söylemi.

bayram bayram nedir öğretmenlerle probleminiz anlamadım ama, derdiniz hakikaten bir baaaayan öğretmen düşürmekse, o benim. yardırın özel mesajla.

not: biraz çirkinim. idare edicen.
sorsanız dünyanın en ağır işini yaparlar. at meb'e kapağı oh. evet.

not: öğretmenim.
işin kötüsü çalışırken de tatildeler.

Bak yetiştirdikleri nesillere anla.
içinde anne, baba veya abla deme isteği doğuran bir hocası hiç olmayan, değer bilmeyen, nankör kişi demesidir. Lakin okula sadece para için gelip, derste boş boş sohbet edip maaşı alınca da bir güzel yemesini bilen çok fazla hoca gördüm. Genelleme yapılması yanlış.
haftanın beş günü mars gezegeninden gelen robotlar öğretmenlik yaptığı için doğrudur.
(bkz: öğretmene bok atmanın dayanılmaz hafifliği)
Anasını satiyım öğrenci yokken öğretmenler ders anlatmaya devam edecek degil mi?
(bkz: her işin kendine göre zorluğu var) *
genellemeyin arkadaşım. mesela benim bi hocam vardı dersin 1 dakikasını bile boş bırakmazdı. yalvarırdık nolur hocam sonraki ders yazılımız var çalışalım diye . adam çocuklarımın rızkını ben buradan çıkarıyorum şimdi işimi yapmazsam haram lokma geçirmek istemem onların boğazından derdi. ha başka bi hocam vardı. lanet kimyacı bir tek harf dahi öğretmedi. bi insan bir yıl boyunca bütün derslerde mi sohbet eder arkadaş. adam aynen bunu yaptı. şimdi ikisi de öğretmen ikisini bir tutabilir miyiz ? tabi ki hayır. *
öğretmenler bir nesille uğraşır ve bu saçma sapan fikirlerde olanlar da dahil hepsini onlar yetiştirmiştir. doğal olarak kendisinin de okumaya çalışmaya veya kendisine zaman ayırmaya, plan yapmaya, araştırma yapmaya ihtiyacı vardır. yoksa tüm olay bildiklerini anlat çık olayı değildir yapılacak espriler bile önceden düşünülür özellikle de henüz yeni bir öğretmenseniz. çocukların ilgileri nasıl çekilir diye oyunlar üretilmeye çalışılır eğer ilköğretim seviyesindeyse öğrencileriniz. dolayısıyla böyle düşünen insanların bir boktan haberi yoktur efendim işlerine gider mesailerini doldurmak için oyalanır sonra da evlerine giderler.