bugün

lisede bi dersimde hocayı uyurken yakalamıştım derste bi ara sırf dalga olsun diye gidip uyandırdım. hocam kalkın yea gece uyutmadılar galiba diye. bana verdiği ibretlik cevap şuydu gece de uyurum gündüz de uyurum sende öğretmen ol sende uyu. sonra anladımki öğretmen olmak atanmak öyle kolay değilmiş cidden uyumak adamların hakkı.
öğretmenler ile sorunu olan değil ülkedeki her meslek grubu gibi öğretmenlerin de eleştirilebilir olduğunun farkında olan yazarlardır.
ve öğretmeniniz diyor ki:
bok yiyin. çok bilmişler sizi.
1. Ogtetmem degil ogretmen olacak baslik.

2. Benim vardir. En azindan birisi ile. ilkokul 3. Siniftayim. Ders arasi bahceye ciktik. Bahcede arkadaslar ile yerden yuksek oynarken okul kapisinin demirliklerine ciktim. Hani yuksekligi 5 santim ya var ya yok. O sirada nobetci ogrenci geldi beni mudur yardimcisinin cagirdigini soyledi. Gittim hocanin yanina. Boyle ac tartilsa 120 kilo gelecek dobilik bi kadindi. iceri girmemle masasindan kalkip yanima gelmesi bir oldu. Sen evindeki kapiyada zarar veriyormusn dedi. Once anlamadim. Sonra soruyu tekrar sordu sorusu bitince tokat atti (ki o gune kadar hic bir hocam bana vurmadi ve daha once babamdan baska kimse bana vurmamisti hele de o siddetle babam bile vurmamisti). Sonrada tuttu yakamdan disari atti.

Simdi sozlukteki ogretmen arkadaslara soruyorum. Bu kadindan nefret etmekte haksizmiyim? Ha bu arada kapiya falan zarar vermiyorum muhtemelen baska bir seye sinirliydi bana patladi. Neyse formatinda icine yeterince ettikten sonra sunu soyleyeyim o kadini gordugum yerde evire cevire dovecegim ve eger bunun adi ogretmene siddetse evet siddetin babasini gerceklestirecegim.