bugün

öğrenciliğin güzel olan yanlarından bahsedilecek olan konu başlığıdır.

- toplu taşıma araçlarında öğrenci olarak az ücret vermek.

- cafelerde vs öğrenci menülerinden rahatlıkla faydalanabilme.

- telefon hatlarında belli bir yaşın altında olunduğu için tarifelerden yararlanma.

- saçma bir şey yapılsa bile çok takılmama. (bkz: öğrenci o takma sen) & (bkz: liseli o liseli)
kesinlikle yemekhanede yenen 1 liraya 4 çeşit yemek.
kontörün olmadığında kimse tip bakmaz. öğrencisin sen aga!
Kimse eve para getirmeni beklemez.
kimileri için ekmek elden su gölden yaşama biçimidir, kimileri içinse okuyup bir an önce bitirip güzel bir iş sahibi olma ve ailesine geçinme konusunda yardım etme ateşiyle yanıp tutuşur.

kimileri için otobüse, yemeğe, ona, buna, şuna az para vermektir, kimileri içinse bi yandan dersler bi yandan iştir.

kimileri için çalışmak zorunda olması, devamsızlıktan kalmamak için bin bir türlü yalan söyle durumudur. vet öğrenciliğin avantajları işte.
ders çalışmaktan başka sorumluluğunun olmaması, kimisi bu rahatlığa aldanır ve geleceğini mahvederken kimisi de ailesinin durumunu bildiği ve anlayışlı bir birey olduğu için derslere asılır.
bu en çok bir hemşireysen stajda işe yarıyor sanırım yanlış birşey yaptığında ben öğrenciyim der çıkarsın ardan veye zor birşey olduğunda ben öğrenciyim bilmiyorum diyebiliriz ayrıca öğrenci olmak evde de işe yarar eger yapılacak bir iş varsa anne ders çalışıyorum diyebilirsin.
Şüphesiz ki öğrenciliğin en güzel yanı, burstur...

Lan geri ödemesiz para, her ay düzenli yatıyor. Çatır çatırr yemek kalıyor sadece geriye....
öğrenciyken aynı sınıfta olmana rağmen sevmediğin biriyle konuşmak zorunda değilsin ama öğrencilik bitip de bir iş yerinde çalışmaya başlayınca sevmesen de ofis arkadaşınla konuşmak zorunda kalıyorsun. hatta bunu bir çeşit riyakarlık gibi düşünebilirsiniz.