bugün

istanbul'daki bazı minibüslerde / dolmuşlarda; 'öğrenci tarifesi yalnızca üniformalı olanlar için geçerlidir' şeklinde, göze çarpan bir uyarı.

saçma sapan bir uygulama, paso ya da, öğrenci kimliği denen şeyler ne işe yarıyor o zaman?
bunu diyen muavin yada sofere paso var mi paso diye sorduklarinda pasoyu cikartip gostermenin zevkini cok az sey verir. deneyin goreceksiniz.. *
(bkz: ben öğrenciye öğrenci demem üniforma giymedikçe)
yalnızca ilköğretim öğrencileri için geçerli olanı gördüm sözlük.
üniversiteli ve açık öğretimlileri öğrenciden saymayan bir tür kazık.
(bkz: bu araçta insanlık geçmez)
istanbul üniversitesi öğrenci kimliğinin arkasında ''bu kartın sahibi türkiye nin her yerinde üniversite öğrencilerine tanınan kolaylıklardan yararlanır.'' yazar. bu yazı sayesinde kimliğiniz türkiye nin her yerinde üniformanız, pasonuzdur sizin için.

kimi şehirlerde otobüslerde öğrenci tarifesini kullanmak için belediye onaylı paso isterler. farklı bir şehirde ikamet ediyorsanız pasonuz haliyle yoktur. fakat bu kimliğin yazısı sayesinde öğrenci tarifesi kullanabilirsiniz.
(bkz: en iyi meslek öğrenciliktir)
-bir ögrenci
-üniforman yok tam vericeksın, şeklinde başa gelmiştir.
düz mantık eseri söylem.

bunun bir garip örneği ise tekirdağ ilindedir.tekirdağ ilinde bulunan namık kemal üniversitesi öğrencileri halk otobüsünde öğrenci tarifesi kullanamazken, namık kemal üniversitesi harici bir öğrenci rahatlıkla kullanabilmektedir.

(bkz: anason kaynaklı fikirler)
ankara daki ego yönetmeliğine göre daha insaflı olan durumdur. öğrenci de olsanız öğrenci bondrolünüz olmaz ise tam bilet ödüyorsunuz. ben bıraktığımda 30 lira idi yıllık şimdi ne kadar bilmiyorum ama öğrenci arkadaşların allah yardımcısı olsun.