bugün

sofrayı kaldırmaz ama yemeğe atlar, temizlik yapmaz ama ortalığı dağıtır, lafa gelincede ondan fazla aktif olmaz nedense.
-temizlik
-aidat, kira, fatura ödemeleri
-gelen arkadaş misafirler
-sınav haftası yoğunlukta kimin yemek yapacağı sorunu
-hede hödö
yani herşey sorundur öğrenci evinde...
ev arkadaşınızın eve hatun atması, sizin de başka bir yerde kalmak yada eve geç gelmek zorunda olmanız
eve içkili gelen arkadaşın klozet deliğine isabetsiz atışlar yapması sonucu diğer bir arkadaşın " yala lan yala " diyerek içkili arkadaşın kalbini kırması.
sorun olmayan şeylerin listesinden daha uzun olan listedir.. Ev sahibinin eve kız getirme yasağı koyması en çok koyanıdır.. gariban bilmez ki eve erkek getirmenin kız getirmekten daha tehlikeli olduğunu *
yastıkların altından çıkan el ayak tırnakları.
genel itibariyle ekonomik sorunlar.
emlakçı, ev sahibi, yemek, kapının dilinin içine kaçması, duvarların kartondan olması. *
öğrenci evlerine kaos ortamı hakim olduğundan herşey sorundur.başlıcaları şöyledir;
-tuvaleti tıkayan hayvanın nezaman bu olaya çözüm bulacağı.
-iki ay gecikmiş kirayı ev sahibine kimin götüreceği.
-ev sahibinin yanına gidildiğinde pis ispiyoncu yöneticinin suçlamalarına nasıl bir açıklama getirileceği.
-mutfakta tepe hatta dağ oluşturmuş çöplerden nasıl kurtulanacağı.
-marketten birşey alınacaksa kimin alacağı.
-eve yapılan ortak harcamaların tahsilatı.
-karışmış bulaşık sırasının nasıl çözüleceği.
-akşam eve gelen ortak misafirlerin dağınıklığını kimin toplayacağı.
-ev arkadaşıyla ortak yapılan projede kimin kaytaracağı.
hatta yeri geldiğinde çalan kapıya kimin bakacağı bile büyük sorun olarak karşınıza çıkabilir.
bir numaralı sorun kimin osurduğunun anlaşılamamasıdır.
(bkz: ben yapmadım)
(bkz: ben osursam soylerim)
hamam böcekleri nasıl abi iyi anlaşmaya başladın sende di mi? demiştim sıcak kanlıdır ibneler.
saymakla bitmez. en buyugu ise cakal ev arkadasidir.

bu arkadaslar fatura gunleri araziye uyum saglar, sabahtan aksama kadar pc basinda oturur, odanizi sizin haberiniz olmadan 3. bir sahsin kullanimina acabilir. eve sizden habersiz misafir getirebilir ki getirdigi misafir bir de bakmissiniz ki evinizde ikamet etmeye baslamis. bir de bu cakal ev arkadasi bunlarin uzerine yemek hazirlamak soyle dursun; yemek hazir olmayinca laf sokmaya kalkar. ** kiz arkadasi gelir, aylarca gitmez. gelmesi, kalmasi sorun degil tabi ki lakin kiz arkadasi suya sabuna dokunmadan babasinin malikhanesindeymis gibi tavirlar icerisine girip sinir kat sayinizin normal degerlerin uzerine cikmasina sebep olabilir.
en büyük sorun nöbetçinin o gün hangi yemeği yapmasına karar vermektir .
Ev arkadaşının sevgilisinin 7/24 yatılı kalmasından doğan kabarık,gereksiz faturalar ve bunları 3 yerine 2ye bölmek.
Öğrenci milletinin eğitim süresi boyunca kaldığı evlerde yaşanan sorunlardır.
(bkz: bulaşık sırası)
ev temizliği.
istenmeyen misafirler.
(bkz: çorapların kaybolması)
(bkz: iç çamaşırı karışıklığı)
(bkz: sigara otlakçılığı) en kötüsüdür.
yemektir.
(bkz: kombi)
evcilleşmeye çalışan hayvanlar.

(bkz: karafatma)
(bkz: karınca)
(bkz: sinek)
http://www.uludagsozluk.com/e/15140841/
-kira, fatura ödemeleri
-yemekten sonra sofrayı kaldırmak yerine iki saat bekletmek
-iki hafta biriktirilen bulaşıkları kimin yıkayacağı
-tuvaleti kimin yıkayacağı
-final haftası gerginliğinde yemek yapamamak , sürekli dışarıdan yemek söyleyerek olan parayı idare edememek.

ama insanı en çok soğutan
-final haftası gelen misafirler

dün geldiler bize iki kişi, biri zaten bir haftadır bizdeydi yeni gitti, dün de akşam uğramaya gelmiş yine. iyi hoş seviyorum ikisini de final haftasındayız arkadaş iki haftalık bulaşığı daha yeni yıkamışım zaten, yedik içtik ihale yine bize kaldım, sabah uyandım temiz çatal, bardak kalmamış, ya vallahi çıldırcam sonunda, dün de zaten onlar evde biraz durup çıkacaklardı, biz de sinemaya gittik bizim ekiple bunlar ışığı açık bırakmışlar eşyalar ortalıkta, insan gerçekten çıldırıyor, az dikkat yani, az dikkat.

zaten sınav stresi var üstümde bu aralar fazlasıyla, her şey gözüme batıyor artık, yakında geçer diye umuyorum.
ay başının gelmesiyle ödenecek borçlar derim.
Abi gece rakı ile eğlendiğinizi sayalım, kızlı erkekli. Sabah kim nasıl toplayacak? Evi ne zaman temizleyeceksin. En kötüsü ise kesinlikle folapta sadece bira kalmasıdır. Yemeksepetinden sipariş etmeye bile üşeniyorum. Gidipte biramı alayım bari.