bugün

öğrencilerin kendi aralarında bağlılık yemini ettikleri anayasadır.
1- Öğrenciler haklıdır.
2- Öğrenciler her zaman haklıdır.
3- Öğrencilerin haksız olduğu durumlarda 1. ve 2. maddeler uygulanır.
4- Öğrenciler uyuya kalmazlar istirahat ederler.
5- Öğrenciler tıkınmazlar,gıda alırlar.
6- Öğrenciler hiçbir zaman geç kalmazlar,onları alıkoyarlar.
7- Öğrenciler derste başka şeylerle uğraşmazlar,çok boyutlu yaşarlar.
8- Öğrenciler asla okulu kırmazlar,başka yerlere çağırıldıkları için gitmek zorunda kalırlar.
9- Öğrenciler herkes adına düşünüp herkes adına karar verme hakkına sahiptir.
10- Öğrenciler hiçbir zaman eleştirilemezler.
11- Öğrenciler birbirine lakap takmazlar,birbirlerine yakışan isimlerlerle hitap ederler.
12- Öğrenciler sınavdan korkmazlar,sadece çekinirler.
13- Öğrenciler asla kopya çekmezler,sadece yardımlaşırlar.
14- Öğrenciler asla ama asla kavga etmezler,birbirlerine daime sevgi gösterisinde bulunurlar.
15- Bu anayasa hiçbir şekilde yürürlükten kaldırılamaz!
16- Öğretim görevlileri sınıfa girerken kapıyı çalacak, müsait deilsek girmeyecek.
17- Öğrenci derse geç geldiğinde öğretmen ona çikolata tutup hooşş geldin tatlım buna ne dersin? diyecek. (BU ÖNEMLi)
18- Finallerden sonra alınan her kötü not içn bir bardak soğuk su ( isteğe göre asitli içecekler meyve suları vs.) ikram edilecek.
19- Yıl sonunda bütün öğretim üyeleri yaptıkları hatalardan dolayı özür dileyip günah çıkartacak.
20- Fakültelere mümkün mertebe sağır dilsiz öğretmenler alınacak.
21- Pazartesi salı çarşamba öğrencilerin motivasyonunu arttırmak amaçlı tatil düzenlenecek; perşembe cuma günleri ise tatilde yorulan arkadaşlar için tatil rehavetini üzerinden atmaları sebebiyle yoga yaptırılacak. Cumartesi - Pazar malum.
22- Yakışıklı öğretim üyelerinin bayan öğrencilere ilgi göstererek onları psikolojik rehabilitasyona almaları sağlanacak.
23- Güzel öğretim üyeleri mümkün mertebe peçe takacak. Öğrencilerin kısmetini kapamayacak.
24- Yaşını başını almış ama saçlarını ütüleyerek genç görünmeye çalışan hocalar malulen emekli edilecek.
25- Bütün öğrenciler bu anayasa paketini destekleyerek, gelişimine katkıda bulunacak.
26- Öğrenciler sıkılınca hocaya "şurdan bana bi çay kap gel" diyebilecek.
27- Teorik dersler bundan böyle çiftetelli eşliğinde hoca oynatılarak sunulacak.
28- Ders materyali olarak uyku bandı ve iPod kullanımı desteklenecek.
29- isteyen öğrenciler tuvalette şarkı söyleyecek, megafonla tüm sınıflara aynı anda dinletilecek.
30- Kel öğretim üyesi görmekten nefret ediyoruz. Kel hocalar peruk takıp gezecek.
31- Bölüm başkanları ağa gibi giyinecek ellerinde sigarayla dolaşacak. Kapılarında "vallaha kovaram bu koyden" yazacak.
32- isteyen öğrenciye öğretim görevlisi akşam msnde özel ders verecek.
33- Maçların, konserlerin, Fatmagül'ün suçu ne? gibi önemli dizilerin olduğu günler resmi tatil ilan edilecek. Hep ders hep ders nereye kadar?
34- Müfredatı yoğun derslerin hocalar tarafından özeti çıkarılacak.
35- Derste not tutulmayacak, hoca derleyip toplayacak notlarını fotokopi çektirip, arasına da 50 lira sıkıştırıp öğrenciye ulaştıracak.
36- Bütler kaldırılacak. Finallerde kesin geçirilecek. Vizelerde sadece konu başlıkları sorulacak.
37- Sınıf tahtaları değiştirilip ayna taktırılacak. Rujlarla üstüne yazı yazılacak. Vs.. Vs... şeklinde daha da eklenerek uzatılabilecek referanduma götürülesi anayasadır.