bugün

Teyit ettiğim gerçeklik.
olmayan gerçeklik insan öyle sanıyor.
Hayir efendim dedigim onerme. Tipsiz oldugum aklima gelince o anki ozguvenimi yitiriyorum o nasil olcak diyorum.
Eğer özgüveniniz varsa zaten kendinizi tipsiz olarak algılamazsınız dolayısıyla karşınızdaki kişide sizi tipsiz olarak algılamaz. gerçeği söyleyen yalnız aynadır.
eksilenemez gerçektir. kendimden biliyorum, tipsiz olduğum için kendi kendime " olum sen tipsizsin ama özgüvenin var" diye diye özgüven sahibi oldum. sonuç bir sikim olmadı.
doğrudur bir erkek sevilecekse ya tipi yüzünden sevilir ya parası yüzünden ya da buna benzer temel özellikleri yüzünden ki özgüven aslında tüm bu özellikleri kullanma konusunda güç kaynağı gibi bir şeydir o olmadan ne özelliğiniz olursa olsun pasiftir hiç bir işe yaramaz.
Özgüven, tipsizliğin verdiği dezavantajı saygıya çevirebilir.
Bu sadece özgüveni çok olan insanların özgüvensiz insanlar üzerindeki etkisidir.
Özgüven yeterliliklerini bildiğin kadar yetersizliklerini de bilmektir. Tipsiz olduğunu bilmek dahi başlı başına özgüvendir. Kıt kafalilar tarafindan bir kıza karşı sadece tip silahı ile yurunur gerçeği bilinir. Halbuki özgüveni olan insan diğer silahalrini (varsa tip, para, kültür, diksiyon, kadin ruhuna inme, ve en önemlisi kendine güven) kullanan erkektir.
lisede olsak tamam da, artık kanmayız. Büyüdük.
o genelde özgüven olmaz, aptallık sonucu gelen yersiz cesaret olur.