bugün

meslek: finans uzmanlığı
maaş: sözleşme gereği şimdilik 4200 civarı
Açık konuşayım şimdi. Üniversiteden mezun olup askere gittim geldim, sonrasında kısa bir süre iş aradım. Görüşmelere gittim. Üniversitede pek okulla alakası olmayan bir öğrenciydim işin doğrusu. O yüzden mesleki alanda bilgim kısıtlıydı. Bir kaç görüşmeden sonra asgari ücretle işe başladım. Bu kanıma dokunuyordu elbette. Mühendislik okuyup asgari ücretle çalışmak her yeni mezun için üzücü bir durum. Neyse burada fazla çalışmadım 6 ay kadar çalışıp iş değiştirdim ki sektör de değiştirdim aynı zamanda. ikinci işimde maaşım 1700 liraydı. Bu da düşüktü ama bu sektörde pişmem için biraz sabretmem gerekiyordu. 7 ayda burada çalıştım. Şu an çalıştığım yer de 3.işim oluyor bu kısa zamanda. Maaşım 4bin lira. Burada da 8aydır çalışıyorum. Ama şöyle bir durum var onu da diyeyim, burada bu maaşla başlamama vesile olan yer bir önceki yerdi. Kısa süre de olsa içinde bulunduğum projeler sayesinde oldu yani.

Yeni mezunlara tavsiyem biraz sabretmeniz. Öyle aman aman bir farkınız yoksa bir süre sabretmek zorundasınız sonra biraz da şansınız ile yolunuz açılıyor.
1300 liradır. Sodi ve servis mevcuttur.