bugün

an itibariyle duyduğuma göre 30 saat haftada derse girme yükümlülüğü varmış.

neden bana 45 saat koydular o halde, sorarım.

yok mu anlayan bu işlerden biri cidden kafayı yiyeceğim.
eğitimdeki özelleştirmenin getirdiği, eskinin avantajli günümüzdeyse dezavantaja dönüşmüş öğretmenlik şeklidir.

özel sektörün eline geçirdiği elemana suyunu çıkarmadan para vermeyeceğinin en güzel örneği olup, şikayet ederseniz büyük ihtimalle sırada bekleyen gelsin diyeceklerdir.
bildiğimiz öğretmenliktir. yönetmelik denen bir şey var arkadaşlar açıp internetten okuyabilirsiniz böylece hak hukuk yedirmezsiniz. kadrolu öğretmen dediğimiz tam zamanlı tam sigortalı bir öğretmene özel okul 20+20 toplamda 40 saate kadar ders yazma hakkına sahiptir. sözleşmeniz ders ücretliyse şayet derse girdiğiniz kadar ücret alır sigortanız yatar ders başı ücrete göre anlaşırsınız ki şu an devletin ders başı ücreti 17 tl 25 kuruş gibi bir rakam olması gerekiyor. dediğim gibi sözleşmeniz nasılsa ona göre hareket edersiniz. tabii ki çoğu özel okul ders saati olarak resmiyette verdiği dersten fazla ders verir. o da özel okul olduğu içindir. özel sektör her zaman gibi çalışanı hor kullanıyor bir de kurumsal değilse işiniz zordur. evet.
20 artı 20 ne oluyor anlamadık?

ikinci yirmi ek ders mi?

ben 2300 tl ye niye haftada 45 saat derse giriyorum o halde.

45*4: 180 ders eder.

ders başına 13 tl ye girmiş oluyorum yani ortalama.
haftada 45 saat derse giren öğretmene çocuk emanet eden veli akılsızdır.

45 saat derse girersem ruh gibi dolaşırım.

skljkefjjfejfeffj der geçerim.

çocuk ne anlayacak dersten??

atiba ya haftada 120 şer dakikadan 3 maç yaptırmak gibi bir şeydir.