bugün

bugün sigaranın bir çok hastalık için risk faktörü olduğunu biliyoruz, hatta bazı hastalıklar var ki direkt sigara öyküsünün bilinmesi sizi tanıya götürür. mesela; koah

keza içkinin de vücut için toksik maddeler içerdiğini ve insan sağlığına zararlı olduğunu günümüzde sokaktaki adam da dahil herkes biliyor.

içki ve sigara insanları öldürür. öldürene kadar da süründürür ve bu da devlete ve dolaylı olarak millete külfettir. milyarlarca dolar sağlık harcaması tasarrufu edebiliriz.

ülkemizde nasıl ki uyuşturucu ile agresif bir mücadele yürütülüyorsa aynı mücadele içki ve sigara için de verilmelidir. evet yasaklanmalıdır.

insanların kendilerini hasta etme veya kendilerini öldürme özgürlüğü yoktur. olmamalıdır. hadi ölmeleri neyse de hasta olup sürünmeleri, sonra devletin sgk aracılığıyla bu adamlar için milyarlar harcaması falan ağrıma gidiyor kardeşim.
benim verdiğim vergilerle bakınıyorsun sen. bundan haberin var mı? içine ederim ben böyle özgürlüğün.

eğer içki ve sigara yasaklanamıyorsa sgk bunların masraflarını üstlenmesin. evet bu kadar basit. hadi şimdi özgürce iç, s.ç.
http://www.swfcabin.com/swf-files/1277738426.swf
evet üstlenmesin. üstleniyoruz ayağınada öküz yüküyle vergi almasın. ciddi diyorum lan. sgk alkol ve sigaradan doğan hastalıkları üstlenmesin vergilerde düşsün.

düşmedi mi? o zaman kimse üzüm suyu için diyip de bu vergilerden para kazanmasın.