bugün

çözersiniz. "tamam hazırım artık" der sınava girersiniz ve aldığınız sonuç hüsrandır. hani her şeyi öğretiyordu o kitaplar?

ben hatırlıyorum kimya kitabını bitirmiştim, dana gibiydi de. ilk girdiğim sınavda 2 doğrum çıkmıştı. sorun kesinlikle bende değil, sınavdaki sorularla kitaptakiler uyumsuzdu.*
can sıkıntısından dolayı çizilen mini resimlerle, şarkı sözleriyle, anlamsız motiflerle doludurlar.
hiçbir işe yaramamaları.
buna eksi veren malafat sen nereyi kazandın çok merak ediyorum. .ik kafalı japon askeri seni.
Kafa kadar kalın olmaları.
Bitmez.
içindeki testler çözülür.
tümü son 20 yılın sorularını barındırır.
bide cok kalin olur bunlar, temel britannica ayrinda, okuldan dersaneye tasiycam derken kollarin kopar.
öss hazırlık kitaplarının her biri en az 2 kilodur.
siyah beyaz
iç sıkıcı
korkutucu kitaplardır bunlar.
çıkmış soruları evirip çevirip sormaları, birbirlerinden soru çalmaları.
arkadaslarimin haftada bir kitap bitirdigini soyleyince bunalima girip yakmak istedigim kitaplarin hepsi sonsuzlugu temsil eder...

belli yerlerde ya tamam bu konuyu cozuyom diye yarim biraktigim sorular denemede cikinca ve ben yapamadigimda nefret ettigim kitaplarin hepsi insani biktirip yasamdan sogutur...
insanı hayattan soğutan sorulara sahip olmaları. özellikle final, fen bilimleri gibi kaliteli yayınlarda öss de cıkmayacak kadar zor, ayrıntı sorular vardır.
parantez içi ihmal notları.
Hepsinin kokusunun birbirine benzemesi.
yeni jenerasyon kitapların dinamik ve enerjikliği temsil edercesine ciltlerinin silindir yapabilecek kadar elastik olması ya da tam tersi eski tip hocalar gibi ciddiyeti temsil eden kalın, küt ve kırılgan olması.**
çoğunda öss birincilerinin resmi vardır ve bu resimdeki şahsiyet yani öss birincisi nedense son senesinde türkiye'deki bütün dersanelere gitmiştir ve her dersanede de "gururumuz" adı altında resmi vardır .
sürtünmesiz ortam.
giriş sayfasında yer alan, hazırlayanların öğrencilere nutuk attıkları sınav.
çok zor değilmiş, günü gününe çalışmak yeterliymiş, elimizdeki bu kaynak eşi bulunmaz bi hazineymiş, tüm sorular alanında uzman kişilerce hazırlanmış, mış mış...

(bkz: lan 26 gün kaldı kolay olsa ne yazar)