bugün

anlatım bozukluğunun daniskasıdır. zira öss nin açılımı öğrenci seçme sınavı olduğundan öss sınavı dendiği takdirde "öğrenci seçme sınavı sınavı" olur cümle. e oda olmaz tabi.
(bkz: öss)
(bkz: gap projesi)
(bkz: anlatim bozuklugu)
bu hatayı yapanların ağzına kürekle vuran bir milletiz.

--hata bulunca ağza kürekle vuran türk--
salağa bak yaa, öss zaten öğrenci seçme sınavı demek, sen bir daha sınavı deyince öğrenci seçme sınavı sınavı oluyor, mal ya.
--hata bulunca ağza kürekle vuran türk--

milletimle gurur duyuyorum.
açılımı: örgenci seçme sınavı sınavı.
öğrenci seçme sınavı sınavı.
(bkz: mit teşkilatı)
öss yerine öss sınavı diyerek bırakın sınavı,hayatta hiçbir b.ok kazanılamayacağını gösteren gerçek bir hata...
(bkz: siz gerçek misiniz)
anlatım bozukluğu konusunun vazgeçilmez hatasıdır. En komik olanı bile bile lades dedirten fark etmeden ağzınızdan çıkıveren bir öbek. Ben bu hataya düşenleri çok eleştirmeme rağmen kendim de aynı hataya düşmüş fakat kendime gülemeyecek kadar utanmışımdır.Atalarımız ne güzel demiş :'Gülme komşuna,gelir başına'
(bkz: tbmm meclisi)
(bkz: tüsiad dernegi)

böle gider bu...
anlatım bozukluğu yarattığı defalarca söylenildiği halde, bir öss günü daha geçti ve yine gördük ki, hala kullanılan kalıpmış.
şimdiki ismiyle ygs/lys olmuş üniversite belirleme sınavı.
utanmadan belediye ba$kanlarinin otobüs duraklarina astirdiklari ba$ari, dilek posterlerinde geçen anlatim bozukluğunun ta kendisidir.
eskiye göre daha iyi olacak sınav sistemiymiş.
ulan adil sınav değil diyorsunuz. sonra seviyeyi ölçmek için en iyi sınav, bu diyorsunuz. neye göre kime göre bu sınav iyi. ilk önce genel sınava girelecekmiş, daha sonra alanına göre sınava girecekmişsin. alanına göre sınavda iki basamaktan oluşuyor; ilk hafta matematik ve geometri, sonraki hafta fizik kimya biyoloji. allah bu genç kardeşlerimize sabır versin. ne diyelim güzel ülkemin bir ilginçliği daha. kaldırmaları gerekirken sınav koyuyorlar ya. ne boktan bir iş.
(bkz: polis filmi)
dershanelerde bize anlatım bozukluğu konusu anlatılırken kullanılan yegâne örnektir aynı zamanda...