bugün

içimde güzel dışımda çok şükür.
dogrudur, bazi giysiler icerideki guzelligi veya cirkinligi tam yansitamayabiliyor.
öncelikle "yüzü güzele 40 günde doyarsın huyu güzele kırk yılda doyamazsın" demişler. bu doğru olsa da bir insandan etkilenmeniz için dış güzellik de lazımdır. ufak bir etkilenme bile yaratıyorsa zaten onu iç güzelliğiyle tamamlayıp sizi kendine bağlayabilir. fakat eğer "ben dış güzelliğe hiç önem vermiyorum" diyorsanız yalan söylüyorsunuzdur.
(bkz: bağırsak güzelliği)

yüzü ve fiziği skip atar o derece önemli yani.
bir yere kadar doğru olan önerme. yalnız şoyle bir durum var içi çok güzel olsa da dış görünüşü bir kenara atamayız. özellikle ilişki başlangıcında tanışmalarda dış görünüş ayrı bir önem arz ediyor.

e sadece dış görünüş de diyemeyiz. sırf güzel yakışıklı diye biriyle beraber olunmaz. zehir olur o hayat içi güzel değilse.

o zaman ne lazım? optimum bir denge lazım. bunu nasıl yapıyoruz matematikle. aynen evet. matematikte içler dışlar çarpımı var. bu çarpımı belirli bir sayıya sabitleyip bundan yükseğine geçer not verirsek doğru ilişki bulmuş oluruz.

mesela sıfır ile on arasında oy verelim.

aday 1: iç: 4 dış: 7
aday 2: iç: 5 dış: 6
aday 3: iç: 7 dış: 5

içler ile dışlar çarpıldığında aday 3 35, aday 2 30, aday 1 ise 28 puan almaktadır. buradan hareketle dışı diğerlerine gore düşük olan 3 numara iç guzelliği nedeniyle ilk sırayı almaktadır.

hesaplamada basit ortalama esas alınmış olup kişinin karakterine gore iç ve dış için farklı oranlarla ağırlıklandırma da yapılabilir. çok guzel olur çok da guzel iyi olur.
Kim terk ettiyse kuyruk acısından yönünü iç güzelliğine çevirmiş arkadaştır. Hepimizin yönü birgün o tarafa dönecek yalnız değilsin.
(bkz: teselli sözleri)
kısmen katıldığım bir önerme. iç güzellik olmazsa olmaz tabi bu konu açılınca kemal sunal' ın bir filminide yadigar ejder' in bir repliği gelir aklıma yadigar hapisten yeni çıkmış ve at arabasıyla yolculuk etmektedir.

"dışı güzel içi çirkin bir karı aldık." der devamında hapiste yattığını ve önüne çıkan ilk çirkin karıyla evleneceğini ifade eder ve koca bulmak için kemal sunal' a giden 2 ayağı kesik çoban sülü' nün bile beğenmediği kızı alır.

neyse demem o ki iç çok güzel olsa bile dış güzellik de önemli içi güzel dışı güzel bir kız hayalim, içi güzel dışı orta güzel olan bir kızla evlenebilirim. içi güzel dışı oldukça çirkin bir kızla ( büyük söylemeyim ama ) bir ilişki içinde olamam.

olmaz yani dış güzellikte önemli.

dışı güzel içi çirkin bir kızla geçici bir süre birliktelik yaşayabilirim.

hem içi hem dışı çirkin bir kız düşmanımın olsun.
Tipsiz olabilirsin ama bakimsiz olmamak gerekir. Bir sekilde dis gorunume onem verirsen, yani azicik kendine ilgi gosterirsen durumu toparlarsin.
Herkes icin sanimiyetsiz bir cumle oldugunu sanmiyorum en azindan benim icin oyle, cok yakisikli degil diye dunya tatlisi insanlari tanima sansini kaybetmek yanlis bence.
Açık konuşmak gerekirse tip önemli. iç güzelliği daha önemli ama tip de önemli. O yüzden, samimiyetsiz bir cümledir.
(bkz: böbreklerin çok güzelmiş nereden aldın)
Dalak güzelliği üzerine kimseyi tanımıyorum.
yalan bi avuntudur.
Öyle bısey yok herkes tıpe bakar bakmayan insan daha dünyaya gelmemiştir.
Çirkin kızla Çıkarken arkadaşlara yapılan aÇıklama.
(bkz: ybsgçkg)
yalandır efendim hiç kanmayınız bu saçmalığa hem kendisi hemde içi çirkin o kadar çok kız gördüm ki siz dış güzelliğine de ağılık verin.
Dünyanın en büyük yalanları listesinde ilk üçe girecek söz. Önemli olan ruh değil rus güzelliğidir.
Bir kadında önemli olan akciğer güzelliğidir.
değil rus güzelliğidir.
önemli olandan kasıt "önemli olan bu gerisi yalan" değilse mantıklı olabilecek önermedir. tek başına iç güzellik diyorsa kandırmacadır, insandır çünkü duyguları vardır ne yazık ki.
bir gün çirkinler zirvesinde oturuyoruz, kalktım hışımla dedim ki

- lan olum, öyle bir cümle bulalım ki herkesi allak bullak edelim.

olmuş mu?

bence olmuş.
yıllar geçse de popülaritesini yitirmeyecek olan tarihi yalan.
bu cümleyi çok kullanan tipler karşı cinsi nedendir bilinmez hep arkadaş olarak görürler.
kendine güveni olmayıp, bir türlü sevgili bulamayıp son çare arayışına giren insan.