bugün

"bu işin içinde bir iş var" düşüncesini akıllara zerk eder. biri emperyalizme, sömürgeciliğe karşı örgütlenmiş, direnmiş ve bu uğurda canını vermiş, düşman askerinin bile cesareti, inancı ve kararlılığı karşısında selam durduğu şanlı bir direnişçi; diğeri ise onun direndiği zihniyetle işbirliği içinde.

abi bi karar verin ya, tek kitap var bunlar nereden çıkıyor böyle?

seyyid kutub'a hiç girmeyeceğim bile.
feto'nun gerçek müslüman omadığı gerçeği göz önüne alındığında pek de düşünülmesine gerek olmayan durumdur.
büyük bir çelişkidir. aklı olan kimin gerçek müslüman olduğunu bir çırpıda anlar.
(bkz: fetullah ın müslüman olmaması)
fetullah efendimiz en yüce müslümandır. diğer kişinin esamesi okunmaz yüce hocamızın yanında.
her önüne gelenin müslümanım demesinin sonucudur.

birisi salya sümük ağlar emperyalizme yamanır biri başını önüne eğmez emperyalizme direnir.

olmamış yaratıklar ömer muhtar'a terörist der idam edilmesine ve edenlere ses çıkarmaz, sümüklüyü ise el üstünde tutar yurdunda besler.
islamın ölçüsü dinsizlerce belirlenemez.
fetonun müslümanlıkla alakası olmayan bir münafık olması sebebiyle gereksiz düşüncedir.
(bkz: hangi islam)
ikisinin de aynı yolda olmasındandır.

http://www.youtube.com/watch?v=Igvcksa38Jo
"sol görüşün, keskin materyalist kısmından soyutlanmış insani boyutunu ben fethullah gülen'de gördüm." (cem karaca)

fethullah gülen'in şahsından bahsediyor sanırım. fethullah gülen günde 3-4 saat uyuyup hiç para biriktirmeyen bir insan olduğu için sanırım.
şimdi eksileyeceksiniz biliyorum. ama birincisi islam dünyasını yöneten birisi yok. ikincisi "alim" kavramı öldü. herkes götünden element uyduruyor. fethullah gibi zararlılar da buradan tünüyor.
fethullah gülen müslüman olmadığı için havada kalan mukayesedir.

vermeye çalıştığı öğütler ve bina etmeye çalıştığı içtihadın müslümanlıkla uzak yakın ilişkisi yoktur.

ortodoks musevilikten, şia'dan ve zerdüşt inancından motifler, evangelist bir yaklaşımla soslanarak servis edilmektedir gülen doktrininde...

ebu hanife dururken iki lafın birinde gazali'yi referans alması bile itikadı konusunda yeterli delildir.
(bkz: fettullah ı müslüman sanmak)
bir bütün olarak düşünüldüğünde içki ve uyuşturucu madedelerin haram olduğunu hatırlatan bir durum.