bugün

istediğiniz fragmandan yararlanabilirsiniz. doğuya gitttikçe ölüm yüceltilir. hayatın hiçbir önemi yok diyen dogmalardan getiri elde edenlerin işine gelmektedir bu durum. mücadele kanın son damlasına kadar yapılır. ölümüne topa girilir. ondan sonra adını nasıl koyarsan koy daha iyi bir düzen,güneşli günler göreceğiz çocuklar,hakça bölüşüm vs denir. gaza getirilmiş bir sürü ahmak cennnet,cehennem,hakça düzen vatan millet sakarya ezilmiş şu halkın yok bu halkın kurtuluşu adı altında meydana atılır. ölmekten ve öldürmekten başka birşeye odaklanmayan,insanları yaşatmak üzerine değil ölümün o soğuk yüzünü sevdirmeye çalışan bir anlayıştan kime ne fayda gelir? hasan sabah cellatları gibi afyon uyuşturucu etkisiyle suikast yapanlardan kime ne fayda gelir. bir yerde okumuştum ya da seyretmiştim pek hazzetmesemde bir yahudi büyüğü şöyle diyordu 11 eylül saldırılarından sonra : biz yahudiler bu dünyayı cennet yapmak için uğraşıyoruz diğerleri cehennem. üzerinde yine de düşünülmesi gereken bir konu. ölmek bayılmak değidir baylar bayanlar. her sorunu şiddet ve ölümlerle çözüme kavuşturmak insan olmaktan çıkmaktır. afyonlu beyinlere son.
ölümün yabancılaşmasının şarkiyat ilişkisi.

şiddet icat olmasaydı mertlik bozulmazdı. ölüm makinalarının yapıcısı fikri ameli güç.

ölüm makinaları emekçileri vurur.

esas yabancılaşma budur.

her ölümün bir manası vardır.

şüheda bağlamını unutma
sair yatanlar insan unutma

babamızı anamızı kaybederken
her nasılsa,
önünde saygıyla okuyacağımız dua.

ölü, ölü bile olsa
canımızdır, birimizin,
mutlaka

ölü sevilmez, ölüm asla