bugün

Bir nevi tevekkul denilebilir. Ancak kaderden kacilmaz, unutmamali.
(bkz: Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş)
maalesef 10 numara doğru söz. bunu yapan adam ya münafık, ya da kader diyerek milleti uyutma peşinde.
Her nerede olursanız olun ölüm size yetişir, son derece sağlam kaleler içinde de bulunsanız yine kurtulamazsınız. Onlara bir iyilik erişirse "Bu, Allahtandır" derler, bir kötülüğe uğrarlarsa, "Bu, senin yüzündendir." derler. Ey Muhammed! De ki: "Hepsi Allah'tandır." Bu topluma ne oluyor ki, hiç söz anlamaya yanaşmıyorlar?

(bkz: nisa suresi 78 ayet)
hem bakkala kaçtı, hem 1500 koruması var. tutarsızlığınızı sevsinler.
allah korkusu var mı bilmem ama göt korkusu oldugu kesin.

-küfür için kusuruma bakmayın yazar arkadaşlar.
vicdansız insanda hassasiyet mi olur? karısını, çocuklarını düşünmeden bir insan nasıl olur da bu işin fıtratında ölmek var der? evet onların çocuklarını şimdi yetim, evet onların evlatları amerikan kolejlerinde büyümedi. evet onları 1200 lira için can verdi ama her biri insan olarak vefat etti.
türkiye ölümlü maden kazalarında dünyada birinci sırada. ey kanı bozuklar sorarım size bunun sorumlusu özel şirket mi yoksa akp diye ruhlarınızı sattığınız liderleriniz mi?
dün gördüm bunu yapan katili. ayrıca ambulans götürüyor yanında. ankara rixos otelinin dibine 4 jammer'lı araç, onlarca koruma, polis. bunların kendisini ölümden kurtaracağını mı sanıyor acaba?
Tedbir kuldandir, taktir ise Allah'dan. Sen tedbirini alacaksin ki Allah da sana yardim etsin.

Sen sınavına hazirlanacaksın ki Allah da o süreçte sana yardım etsin. Sinava hazirlanmadan girmen kader değil senin enayiligin, hazirlanmadigin halde Allah'in yardimiyla sinavdan yuksek puan alman ise mucize olur...
tevekkülü allah'a bile bırakmıyor . adam ölmemeye endeksli.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar