bugün

tercih yaparken girmesi zor olan kısmı görece daha kolay olan kısımlardan sonra yazmak. boş yere tercih yeri kaplamak.
Tercih döneminin son 2 gününde olsak bile belki kimselerin işine yarar, ölü tercih muhabbetinin bir kısmının yalan olduğunu söyleyelim. evvela nedir ölü tercih diye bahsedilen şey. büyük ölçüde tutması mümkün olmayan bölümleri yazmak ölü tercih olarak addediliyor bu doğru kısmı. ama birde şu var, ilk tercihe 90 binlik ve ikinci tercihe 85 binlik yerleri yazdınız, ilk tercihe giremezseniz ikinci tercihin kafadan öldüğü söyleniyor, yok öyle birşey. burdaki mantık hani 90 binlik yere giremedin 85 binlik yerede giremezsin mantığı. bunu kim attı böyle aklım almıyor. hersene sıralama değişiyor, kimin neyi tercih ettiğini kim bilebilir? size uygun sıra aralığındaki bölümleri, kafanıza göre dizebilirsiniz. çevremde bazı arkadaşların bu ölü tercih yanılgısına düştüğünü, buna göre sıralama ayarladığını gördüm. aman diyim, en çok hangisini istiyorsanız ordan itibaren sıralayın, rahat olun...
ya da çok rahat girebileceğin bir yeri ilk sıraya yazıp altına diğer zorlayacak bölümleri yazarsan ilk sıralama seni alır gerisi ölü tercih olur.
ne olduğu konusunda bihaber olduğum kavram. şimdi tercih yapacağım. bilenlerin beni aydınlatması dileğiyle...
tercih işlemleri sırasında dikkat çekilen bir nokta. yapın değil yapmayın şeklinde tavsiye edilir.
ölen kişinin cennetle cehennem arasında yaptığı tercihtir.
ööghhh.. sustum lan tamam.