bugün

SGK nin, rahmetli tezcan gökçe nin anne ve babasina ayda 140 TL para yardimi yapmasidir.

http://www.haberartibir.com.tr/m/?id=22016
"dalga mı geçiyorlar" diye düşündürmüştür.
gazilerin ve şehit yakınlarının ayda 400 liraya talim ettiği ülkede şaşırtmayandır...

suriye pasaportlu bir kürtseniz ayda 650 dolar aile yardımı alabilirsiniz ama...
bu olay türkiyede yaşadığımızı birkez daha hatırlatmıştır.
çok vermişsiniz birazcık alın (!) ellerinden her şeylerini almışsınız zaten. maneviyat nedir bilmezsiniz.
yüce gönüllü tayyip Erdoğan nın emri ile gerçekleştirilen yardımdır.şu anda hükümet cehape olsaydı su bile vermezdi bu insanlara yemin ile. helal olsun şu ak partiye herkesin yardımına koşuyor.
kesinlikle ve kesinlikle çok fazladır. 140tl nedir allasen? benim Suriyeli çocuklarım, bacılarım, o namuslu ve başı kapalı bacılarımın haftalık yemek parasıdır o. hem onlar geçinebilir, sonuçta onlar savaştan gelme değiller, ama benim Suriyeli kardeşlerim öyle mi, ha öyle mi?
edit: ironi.
10 yılda sadece elektrik faturalarından fazladan alınan 40 milyar liradan düşen pay olsa gerek...
O KADAR SUPER BIR EKONOMIMIZ VAR KI 140 TL VEREBILIYORUZ AUUVVVV.
Dalganın sadece denizde olmadığının ispatıdır.
Kaçakçılık yaparken ölmüş olsalardı keşke diye düşündürür. Ha kaçakçılara da kötü bir şey demiyorum devlet ortada şartlar ortada. Ama insan düşünüyor o madencilerin kaçakçılar kadar değeri yok muydu diye. Yada sahipsizler miydi ?