bugün

olabildiğince 'demokratik' olarak 13 şehit haberini yorumlayan bazı televizyon kanallarında tespit ettiğim durumdur.
şu an doğu'da görev yapan bir vatanseverin eşi olarak inanın olabildiğince!!! sakin olmaya çalışıyorum..
bu haberi aldığı ilk andan itibaren canı yanan ama aynı zamanda ya aynı acıyı birgün ben de yaşarsam diye düşünen yüzlerce asker eşinden sadece biri olarak yine de sakin olmaya çabalıyorum..
13 ciğer parçası ile aynı noktada değerlendirilmeye çalışılan kimseler,çete olmaktan da öte şiddet,sapkınlık,cinayet,hırsızlık,uyuşturucu,kaçakçılık,kadın ticareti,çocuk ticareti..vs gibi hertürlü illegal yoldan beslenir.
herşeyden önce en büyük hainliği yola çıkarken isimlerini ağızlarından düşürmedikleri halklarına yapmışlar,yapmaya devam ediyorlardır.
doğu ve güneydoğu'da,şehir örgütlenmeleri ile birlikte,dağa daha çok gencin çıkmasına çabalamaktan başka hiçbir politik adım atmamışlardır.
sözde haklı davalarına destek olan işadamları,çıktıkları toprakalara bir an olsun bile geri dönüp bakmamış,bir okula çivi bile çakılmasına vesile olmamışlardır.
temel sorunu açlık,yoksulluk,cahillik olan halkı örgüte ve suça teşvik edip,özendirmişlerdir.
bölgede yeni yatırımı engelleyerek 'ezilmiş halk' söylemlerine gerekçe bulmaya çabalamışlardır.
örgüt,aşiret ve tarikat üçlüsü arasında oynatılan halkı bu üçgenden çıkarmak yerine baskıcı tutumları ile sonu gelmez bir kısır döngüye itmişlerdir.
demokrasi,eşitlik diyerek işi faşizan söyleme kadar taşımış ve bu faşizan söylemi 'insan hakları' olarak kabul ettirebilmiş siyasi bir platform oluşturabilmişlerdir.
vicdan,kimsenin ölümüne 'oh' dememek gerektiğini söyler..
ama 13 can gitti...ahlak,en azından bu akşam edepli olmayı öngörür..
tarih bilmeden,okumadan,güncel gazete başlıkları ile yorum yapmak,en azından bu gün için sonlandırılmamalı mı..
arsızlığın demokrasi,asker sevmenin militarizm,katilin gerilla,baskıcı faşizan yaklaşımın demokrasi,şehidin 'kelle' olarak görüldüğü bu kavram kargaşası içinde,en azından bugün edeple susmayı bilmek bile erdemdir...
vicdan hiçbir annenin ağlamamasını ister..
ama aynı vicdan,aynı annelerin fikri hür bireyler yetiştirmesini de..
olabildiğince sakin olmaya çalışıyorum..
belki de yalnızca hiç kimse ölmesin, bu savaş bitsin demek istiyordur bu "ölen 5 pkk lıya vatan evladı diyebilmek" durumunda olan bireyler, kanallar, ya da diğer tüzel yahut gerçek kişiler.

bir de şu açıdan bakmalı; onlar kansızdı, şerefsizdi, ölsünler diyelim. bu durumda ne olacak? terör bitsin diye savaşmak yöntemi devam edecek. pkklılar ellerinde çiçek değil, silah tutuyorlar. savaş sürdüğünde türk kürt birileri ölmeye devam edecek.

bunu anlamak için dahi olmak gerek mi? bence değil. fikrimdir, naçizane.
duymak bile mideyi acaip bulandırıyordur . kusturur .
ölmeyi hakkeden 6. göttür.
orospu çocukluğunun daniskasıdır.
öfkeden kusturan anafor etkisi.
onlar da zamanında bu vatanın çocuklarıydılar muhtemelen. ve vatanına silah tutana orospu çocuğu denir.
Denilmez. Bunları yapan insan olabilir mi ya. Aklım almıyor uykularım kaçıyor. Ne zaman biticek bu acı. 6 yıl önce bizim evimizdeydi şimdi 13 ailenin evinde yarın kimin evinde olucak. 13 aile. 13 dönüm noktası. Artık onlar için hayat eskisi gibi değil. Nasıl insan evladı denir bunlara nasıl.
orospu çocuğundan başka bişey değildir onlar.
orospu çocuklarıdırlar.
böyle düşenenlere derim ki ulan köpekler onlar vatan evladı da kurşun sıktıkları asker kimin evladı;
vatanına ihanet eden bu vatanın evladı asla olamaz.
götverenliktir.
Vatan evladıysa o zaman asker ne oluyor be zındıklar.
namertliğin önde gideni olmaktır, orospu çocukluğudur.
annesinin vajinasına geri dönmelidir. zira bunu diyen ne türk'dür. ne insandır.
hiç tanım filan olmayacak, mevzuya giriş; anasının amında sikilmelidir.

hastalıklı düşünce filan değil bu benimki, ölene kadar siktirmeli bunları itlere, atlara, kudurmuşlara.