bugün

elli karakter sınırına takıldığım için başlık bu hale geldi üzgünüm. aslında kayseri'de öldürülen 3 çocuğun zanlısına verilen ceza olacaktı.

mahkemenin 3 kez ağırlaştırılmış müebbet istediği cezadır efendim. peki bu yeterlimidir. o o.ç için asla. peki caydırıcımıdır? asıl bunun tartışılması gerekir. ibretlik bir ceza olurmu bu? umarım. umarım ibretlik bir ceza olur da böyle vakalar bir daha asla yaşanmaz.
verilmesi gereken ceza kazığa oturtulmasıdır ya da uzvunu kopartıp ağzına vermek ama madem bu tür cezaları veremiycez 3 metrekarelik bir oda da ömrünü çürütmesi yeterli olmasa da mevcut durumdaki en iyi cezadır.
müebbed = ebedi, sonsuza kadar.

ulan bu alçağın kaç senelik ömrü vardı da sonsuza kadar hapse kapatıyorsun. hem de üç kere sonsuz. var sa matematikçi arkadaşlar bi izah etsin. var mı sonsuzla sonsuzun toplanması diye bir olay ? üç defa sonsuz ne demek ? üç kere idamı anlarım. adamı asarsın. sonra indirir cesedini asarsın ibreti alem için. sonra mezardan çıkartır bi daha asarsın olur. güzel de olur. üç kere sonsuz ne?
adaletli değildir. adalet şöyle olmalıydı: canı yanan aileye kısasa kısas ile idam cezasımı yoksa ömür boyu ağır hapis cezası mı istediği sorulmalı, aile idam isterse(canin öldürdüğü şekilde) idam edilmelidir.
bu adamı idam etmek ona iyilik etmektir. oysa müebbete gerek yok tarifsiz acılar içinde ölmeden 5 yıl yaşatılması yeterlidir.

(bkz: işkence)
biraz saçmalanmış olsada yüreklere su serpen cezadır. 3 defa üst üste müebbed ceza. adamın 3 ömrü var sanki. neyse efenim, işkence, idam türü cezalar ömür boyu hapsinden daha az azap vericidir. idam edilmiş olsa; ölecek ve kurtulacak. işkence yapsalar; ben hakettim diyecek, en azından yaşattıklarımın karşılığının alıyorum diyecek. ama hapis cezasında bol bol düşünme fırsatı var, insanın kendisine ettiği işkence kadar büyük bir işkence yoktur yer yüzünde. düşünerek o ufacık çocukları yaptığının ne adi bir şey olduğunu farketsin. yaşadığı vicdan azabı yesin bitirsin adi herifi ama aklını yitirmesin. kimse kahrını çekmesin mümkünse. hücre cezası ise daha makbule geçer.
bence ailelere verilmelidir. onlar ne yapmak istiyorlarsa yapsınlar.
hınçları, öfkeleri, hele ki acıları asla dindirmez ama bir nebze su serper.
hatta dolup dolup taştıklarında gidip gelip dövsünler, işgence yapsınlar, lime lime etsinler anasını satayım.
yasalar çerçevesinde verilebilecek en ağır cezaya çarptırılmıştır.
caydırıcımıdır? evet. bir düşünün ölene kadar özgürlüğünüzün elinizden alındığını...
çok çok 10 yıl yatar çıkar. hadi diyelim 15 yıl. ben benim verdiğim vergilerle bu adamın yemesini,içmesini,yıkanmasını istemiyorum arkadaş.isteyeninde buradan sülalesine selam ederim.
direk asılması gerekenlere verilen saçmalanmış cezadır.
3 kere müebbed verilme nedeni 2 tanedir. birincisi bir olayda her bölüm ayrı ceza alır örnek vermek gerekirse birisini gasp ettiğinizde hem gasptan, hem hakaretten, hem şiddetten ayrı ayrı ceza alırsınız sonra bütün ortaya çıkar bu olayda da 3 çocuk için ayrı ayrı ceza verilmiştir. ikincisi olası bir af durumunda ki bu mümkündür müebbed alıp sonra ceza indiriminden afdan vs dışarı çıkan çoktur bundada onu önlemek amaçlı bir cezadır.
yazarın vermek istediği ceza; kuma gömüp kafasına gelen geçen bütün ergenlerin attırarak boğulması.