bugün

çorbanın sadece arka yemeğin ön hazırlığı olduğunu bilmeyen görgüsüz insandır.

çorba şu şekildeyken yenir biter gider,

görsel
yemekleri kategorize etmekle yetinmeyip insanları da kategorize eden bir söylem. sanane amk fakirim ben bir çorbayla doymam lazım. sanane ben 2 çeşit bir şey yemek istemiyorum. sanane?
çok ayıp eder. öyle böyle değil. kuru fasulyeyi de pilavla götürür mideye bu terbiyesiz.
(bkz: nenen çarık giyerdi bunları unuttunmu)
gerçekten görgüsüz insandır. aslında bıçakla yemesi gerekirdi.
zaten çorbada mantık hatası var, içildiği için bardağa konması gerekiyor biz tabağa koyup kaşıklıyoruz.*
(bkz: ekmeğin yanında çorba içen insan)
öğrencidir.
doyurucu olsun diye çorbaya ekmek doğrayıp yiyen insandır. milli mücadele'de askerlerimiz sıkça yapmıştır. fakat bu bazı modern ve çağdaşların(!) zoruna gitmiştir.
küp küp doğranmış kızarmış ekmekleri çorbasına katıp kaşıklayan ehl-i keyif görgüsüz(!)dür..
ekmekle çorbanın nasıl güzel gittiğini bilen insandır.doğduğundan beri böyle yiyordur alışkanlığını bozmaz.
(bkz: sünnetlemek)
corbayi ekmekle degil, ekmegi corbayla yiyorum. gorgusuz degil hanzoyum amk. bu baslik beni utandirdi . yine fakir oldugumu hatirladim.
görgüsüz değildir belki ama kesin öğrenci değildir.
ya da özel üniversitede burssuz öğrencidir.
Herkesin damak zevki farklıdır .
şüphesiz ki aç olan insandır.
ekmekleri kızarttıysa candır.
görgüsüzlükten değil fakirliktendir. eğer evde başka bir şey yoksa yiyebileceğin bunu yapman gayet doğaldır.
makarnayı ekmekle yemeye alışmış bünye, isterse sosyete kibarcığı olsun, kaşarlı pideyi banar da banar o bol sarımsaklı limonlu kelle paça çorbasına.

gücüne mi gitti yarrağım lafı çıkar ki o sarımsak kokan ağzından, o kadar derinden o kadar içten. göt olası gelir insan en içten.
@1 seninde ünv. yıllarında 1 kase çorbayla yarım ekmek yediğini biliyoruz
Gayette güzel olan eylemdir, görgüsüzlük olarak algılayıp mahrum kalan düşünsün.
Bunu görgüsüzlük diye addedenler görgüsüzdür dediğim başlık. bilhassa içine ekmek basıp yerim mis gibi.