bugün

Koleksiyonunu yaptığım tek eşya. Koleksiyon olması için kullanmama şartı var mıdır bilmiyorum ama şimdilik elimde 250 çiftten fazla (çünkü son sayımı yapmadım) çorap var. Her gün üç tane çorap değiştiriyorum ki bir diğeri onu giymediğim için kırılmasın.
başa örülenleri de mevcuttur *
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
-erkeklerin, ayaklarından çıkarıp sağa sola fırlattıkları giysi.
-yokluk zamanlarında erkek çocuklarının ev içinde tekmeledikleri top, eski zamanların oyuncağı.
-çim adam yapımında, içine talaş doldurulan nesne.
-soyguncuların tanınmamak adına kafalarına geçirdikleri.
-insanın kılığı kıyafeti bir kuplecik kişiliğini yansıtır ya hani, çoraplar da insanı ele veren ayrıntıları gizler.

-günümüzdeki çoraplara en yakın olanını, tarihte ilk mısırlılar giymiş.
-hun imparatoru büyük atilla'nın bacaklarına renkli kumaş parçaları sardığı bilinmekteymiş, çorap niyetine.
-16. yüzyılda çorap asilzadelerin kendilerini dış dünyaya ifade şekli haline gelmiş.
-yüzyıllar boyunca çorabın değişmez hammaddesi ipek olmuş, takii 1938 yılında fransızlar naylonu icad edene kadar.
-1589'da kraliçe elizabeth ilk ipek çorabı giymiştir.
-15 mayıs 1940 yılında amerika'da ilk naylon çorap dükkanlarda satışa çıktığında, dört gün içinde dört milyon çift satılmıştır.
-ayak sağlığı açısından, içeriğindeki pamuk oranı yüksek çoraplar tercih edilmelidir.
toplum beni kategorize etme, yaftalama beni lütfen. artık eşlerini dikkate almadan rastgele çorap giymek istiyorum.
ayağınızdan çıkarıp duvara attığınızda yapışmadan yere düşerse tekrardan giyilebilirliği ispatlanmış olan giyecektir.
Kışın koyu renkler, yazın spor ayakkabıyla ise genelde kısa beyaz türleri güzel gidiyor.

Kadınlarda ise siyah ve ten rengi ince zaten Klasikleşmiş. Tabi ki topukluyla!

Ama ne olur Terlikle ve sandaletle birlikte kullanılmasın!
Bir ayak giysisi.

görsel
görsel
görsel
Siyah olanlarını çiftlemek ölüm olan kıyafet. Arkadaş sadece lastiklerinden ayırt edilebiliyorsun ve çeşit çeşitsin. Şunu bi tek tip üretemediler yahu!
Lisedeyken dershanede yaptığımız yılbaşı çekilişinde bir kıza aldığım hediye.
ayak fantezisine girişince karşıdaki hanımın zarif ayağından itina ile çıkarılan item.
ayaklarimiza giymemiz gereken şey. modern cagin insani corapsiz yapamaz demişti bir konuşmasında rahmetli pazarlamacı martini grauber. erkek icin beyazini giymek hoş karşılanmaz, en basit tabirle "kro" denir kendisine. kalbi kırılır erkeğin, çorabını çöpe atar. genelde siyah ve lacivert giyilirse iyi olur. ha bir de ufak bir istatistik; bir erkeğin hayatı boyunca en çok aradığı şeydir.
Yazın kullanmadığım, kışın benden bir parça haline gelen eşya.
ince siyah çoraplar kırmızı çizgim .
Ne güzeller .
kimi mazlumlara göre ayağı sıcak tutan kimi zalımlara göre ise prezervatifin yerini alandır .
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar