bugün

çok uzun zamandır istenen her hangi bir şeyden haber alınamaması mümkündür; çünkü gözlerinize bin kat kara örtü geçirirseniz görmezsiniz, kulaklarınızı sonuna kadar tıkarsanız işitmezsiniz...
kimden?
mezara inince münker ve nekir sana haber getirir , rahat ol sen.

de o zaman nereye kaçacaksın, korkudan nereye sıçacaksın o merak konusu işte.
Milyarlarca insani yaratip, bir elin parmagini gecmeyecek kadar insana gorunmesine inanmak zaten dupedu, gerizekaliliktir.

Kaldi ki bilim ve teknoloji cagindayiz amk. Adamlar marsta onceden yasam oldugunu ve halen olabilecegini ispatlama derdindeler.

Bir tanri arayisi olsaydi, o adamlarda olurdu. Beyninizi sikeyim birakin artik su bos isleri.
sen şimdi şeytan'la takıl, ahiret yurdunda şeytan'ın satışını kulaklarınla duyduktan sonra, allah'sız yapamayacağını anlayacaksın.

hakikat ortaya çıktığında;
"iş bitirilince şeytan onlara şöyle dedi: "Allah size hak bir vaatle vaatte bulundu, ben ise vaat ettim ama vaadimden caydım. Benim sizin üzerinizde bir sultam yoktu. Sizi davet ettim, siz de bana uydunuz. Hepsi bu. Şimdi beni kınamayı bırakın da öz benliklerinizi kınayın. Ne ben sizi kurtarabilirim ne de siz beni kurtarabilirsiniz. Aslında ben sizin, daha önceden beni şirk aracı yapmanıza karşı çıkmıştım. Zalimler için acıklı bir azap öngörülmüştür." (ibrahim/22)
herkes allaha muhtaç.

bak görüyorsunuz ateist geçinen bir yazarımsı bile allahın üzerinden entry ticareti yapıyor.

var demek ki sen yok olduğunu iddia ediyorsun. olmayan ve bilinmeyen bir külli şeyy olsaydı neden bahsedebilirdin ki ?
herkesin inanışına saygı duyuyorum ama bırakın artık şu iman geyiğini. evrenin başlangıcından beri belki de trilyonlarca homo sapiens doğdu dünyada. peki bu zat-ı muhterem neden 2-3 kişiye gözüktü? lütfen "o gözükmek istediği kişiye gözükür" demeyin, rica ediyorum. bu arada ateist değilim. bence bir yerlerde bir yaratıcı var, vardır belki yani tam emin olmamakla beraber bence olabilir. neyse. dinlerin tanrısına inanmıyorum ben.
allahın varlığına inanmayıp birde bunu alay konusu yapan embesil mahlukatlar. gazlardan oluştuğumuzu sanan insana benzer ampuller gün gelipte canınızı teslim ederken g...nüzden alacaksınız nefesi. inanmıyorsan da dalga geçmeyeceksin.
Biz gönderdiğimizdede sürekli görüldü yapıyor anlamadım gitti .
burdayim panige gerek yok.
5 vakit alıyoruz haberlerini. duymayan kulaklar utansın. haberi geliyordur.
dün bir arkadaş sağolsun mesaj atmış bana ilahi sen melek gibi birisin demiş, hoşuma gitti kendi kendime güldüm.

azrail de bir melek. ama şakası yok. demek allah tan haber bekliyorsun. ne güzel. sana haberin alasını getircekler merak etme. azrail a.s. geldiğinde, başına dikildiğinde, bakalım bu kadar şakacı olabilecek misin ? çok merak ediyorum doğrusu.

sen hiç can veremeyen sekerat halinde bir hasta gördün mü imansız giden ?
ya bağıra bağıra geberen birini gördün mü ?
gözleri fal taşı gibi açılmış mosmor kesilmiş, görmediğin belli yoksa haber merkezi gibi cay cay ötmezsin.

çünkü perde açıldı. hanyayı konyayı gösterdiler ölürken. birazdan imam pamuğu tıkayıp müsait bi yerine, kayığına bindirip götürecek gideceği yere.

haberin kaynağına götürecek seni, sabret acele etme bekle, allah sabredenleri sever.

el-habir allah c.c.