bugün

tanıyorum ben bunlardan birisini. bizim sınıftan bir kız. böyle durmaksızın kitap taşır elinde, gelsin canan tanlar gitsin ahmet batmanlar falan. kızım senin okuduğun kitabın yazarı kahraman tazeoğlu aynı sınıfın oksijenini nasıl paylaşabiliriz yahu biz.
Ekran bağımlısı olmayan insanlardır.
1941'de ülkeleri işgal altındayken bile gözü dönmüş şekilde kitap okuyan Sovyet halkıdır. Bir yerlerde fotosu var, hayret edersiniz, adamlar ayakta okuyor, takdir etmemek mümkün değil. Umarım bulurum da paylaşabilirim o fotoyu.
çok gezenlerden daha az bilirler.
nasıl kitaplar okudukları önemlidir. ancak şu da var ki, pembe dizi tarzı da okusa, hiç okumayanlar hesaba katıldığında umut vaat eden kişilerdir.
olması gerektiği gibidirler.
Çok kitap okuyacak zaman bulamayınca boşluğa düşecek insanlardır.

Kitap diye diye...
Ayda 1 kitap zor bitiyor şimdi.
Kesinlikle ak partiye oy vermezler.
şiir okumuyorsa boş okuyordur.
üşengeç olmayan insanlardır. sırf üşendiğim için kitap okuyamam ben.
okuduğu kitaplara göre değişir, çok okumak hammalıktır, önemli olan az, sistemli ve kaliteli kitaplar okumaktır.
Dozunda tutamayıp, dünyayla dengesini kontrol altına alamazlarsa; kafayı yemeleri muhtemeldir.

Kitap bile olsa her şeyin aşırı uçlarda olmayanı makbuldür.
kitap okumak güzeldir vesselam.
az konuşuyorsa hayran, çok konuşuyorsa sevgili, içip konuşuyorsa hem aşık hem alık olursunuz.
kitapla iç içe yaşayan, ruhlarındaki boşlukları kitaplarla dolduran farklı dünyalarda yaşayan insanlardırlar.
ruhunun derinliklerine tüple dalış yaparlar.
en zararsız ve faydalı insanlardır.sevin onları.
bayılıyorum, insanlarda ki bu tutarsız aymazlığa. çok kitap okuyan kadın/ erkek yoktur. okuduklarını hep az hep yetersiz bulan vardır.
Özendiğim insanlardır. Keşke ben de çok kitap okuyabilsem.
5 dk kitap okuduktan sonra uykusu gelmeyen insanlardır.
Korkmayin boyle insanlardan kelime hazineleride sabir yelpazeleride cok genistir ohoo ne kahramanlar gormuslerdir onlar..
Egoları şişik insanlardır. Laf sokmaya bayılırlar. Geçen birisine ben kalın kitap okumayı sevmem ne okuyayım yaaa dedim de tuttu bana elif Şafak aşk kitabını önerdi embesil resmen yaaa. Hayır anladık okuyosun tamam da ben ne okumuşlar gördüm havan kime yani yok ben seni mi çekicem tripleri falan.

Yukarıdaki paragrafta aynı ortamda hasbelkader karşılaştığım az samimi insanın benim hakkında sahip olduğunu düşündüğüm düşünce akışını yansıttım. Okuyucu profili gözümde oluşmamış insanlara karşı net önerim: elif Şafak aşk. Gitsin zaman öldürsün banane yanlış teşhisten ben mi ölmüşüm sanki.

Edit: ben baya egoistmişim şu an anladım yalnız.

(bkz: self reflection)
cok karmasiklasmis bakis acilarina sahip olabilme imkanina sahip insanlardir. ayni anlami bir kac farkli cumle ile ortaya koyabilirler ve bu da onlarin muhabbetlerini keyifli kilar. espri anlayislari da geliskindir. kelimeler uzerine kontrolleri yuksektir, bu da onlari sosyal anlamda yaratici ve etkili kilar.

cok kitap okumak sanildiginin aksine insanlari asosyallestirmez, sosyallestirir. asosyal olmak, medeni cesaretle alakalidir.
Tüm insanlara güvenini kaybetmiştir.
Okuduğu kitabın türü önemlidir benim için. Çok okusun okumasın. Tür önemli. Sürekli aşk okuyan birisi benim için basittir. Hiç okumasın daha iyi. Felsefe ve bilim kurgu okursa gel sohbet edelim denilecek kişidir.