bugün

Poligomi.
(bkz: gavatlık)
(bkz: ibnelik)
Bunun islamiyet ile alakası yok. vahşi içgüdümüz ile alakası var. islamiyet'i tebrik etmek lazım bunu 1400 yıl önceden fark etmiş.

Çok eşlilik illa bir kağıda imza atarak devlet huzurunda kendine birden fazla kadın almak değildir. insan birçok anda ve zamanda çok eşli olarak yaşar. Misal sevgilisi olduğunu bile bile bir erkeğe yazan kız çok eşli olmuştur. Veya kocasının metresi olduğunu bildiği halde ondan bosanmayan kadında çok eşlidir.

Kadınlar kabul etmese de onlarında genlerinde çok eşlilik var. Bunun en büyük kanıtı babasız doğan çocuklardır.
Bir gün evde sıkılıyorken okcupidde kızlara "bana bira ısmarlasana" diye mesaj atıyordum. Birisi olur dedi, ısmarlarım. Şişman olduğu fotoğraflardan belliydi ama umursamadım. Konuştuk biraz. Önce bize gel dedi, sonra vazgeçti falan derken en son taksimde buluşmaya karar verdik.
Taksimde buluştuk. Önce ıslak hamburger ısmarladı*. Sonra bir mekana geçtik, biraları söyledik. Kız konuşmaya başladı, ben dinlemeye; asla susmuyor. Bir ara;
-ben dedi, çok eşliyim.
+iyi dedim, güzel.
-Sen dedi, sen çok eşli misin, tek eşli mi?
+Yani... Olur, çok eşli de olabilir
-Nasıl yani? Çok eşli misin tek eşli mi?
+Yani... Öyle çok tek şeyim yok
-Mesela biri sadece onunla olmanı istese kabul eder misin?
+Ederim hoşlandığım biriyse
-Yok o zaman sen çok eşli değilsin
+Tamam, değilim o zaman. Doğrudur

Derken 5li shot söyledi. Dedi ikisi sana üçü bana, dedim eyvallah. Kızın kafa baya güzel oldu, hesabı ödedi çıktık. istiklalde yürürken baktım biriyle konuşuyor telefonda. Dedi dur yanımda biri var, ona vereyim ona tarif et.
-Şu çocukla konuşsana nasıl gideceğimi tarif ediyor ama ben anlamıyorum, sen bana anlatırsın.
+....alo?

Tinderdan tanıştığı bir elemanmış. Eleman evine taksimden nasıl gidileceğini anlattı, kapattım. Dedim gel metrobüse bırakayım seni benim ev oralarda zaten şurda inicen şuna binecen falan filan. Yürümeye devam ettik. Baktım etrafa bakınıyor bir şey arıyor.
+Ne arıyorsun sen?
-Eczane
-Ne yapacaksın eczaneyi?
-Lazım ya
+Bu saatte nöbetçi açıktır sadece. Ne için aryorsun?
-Kondom...
+Bende var bi tane, al, idare edin *
-....Ya kayganlaştırıcı da yoktur... Di mi?
+Yok, o yok :D

Çok eşli hanım arkadaşımızı metrobüse bıraktım, hayırlı sikişler diledim ve evime tek eşli biri olarak döndüm.
Hanımın kabul etmediği. Bir hatun daha almak için nasıl ikna etmek edeceğim kara kara düşúnüyorum.
karınız süslüman uydurmasına göre 4 herif alabilir.

paylaşın, paylaştıkça çoğalır.
Sorunun cevabı gelmiş

görsel
Ama yanlış cevap,bura olmamalıydı.
ortaokul arkadaşımın babası çok eşliymiş diye biliyorum. biriyle dini nikah diğeriyle resmi nikah yapmış diye hatırlıyorum.