bugün

Yazar buluşmalarının okuma alışkanlığı oluşturmada ve kitapların heyecan verici dünyasına adım atmada önemli bir yeri olduğu görüşü doğrultusunda düzenlenen ''Aritmetik iyi Kuşlar Pekiyi; Çocuklara Kitap Söyleşileri'', okul idarecileri ve ilgili öğretmenlerin desteği ile gerçekleştiriliyor. Her etkinlik öncesinde konuk olacak yazarın söyleşi tarihini okul idarelerine bildirerek davette bulunan Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi, katılmak isteyen öğretmenlerin öğrenci sayılarına göre yer ayırarak, Nilüfer Belediyesi Uğur Mumcu Sahnesi'nde yapılan etkinliğin verimli biçimde gerçekleşmesi için gerekli organizasyonu üstleniyor. 2010-2011 eğitim öğretim döneminde Aydın ileri, Nilgün ileri ve isveçli yazar Asa Lind, Ayla Çınaroğlu ve Suzan Geridönmez'in katıldığı etkinlikler Ekim- Mayıs dönemlerinde her ay farklı bir yazarın katılımıyla gerçekleşiyor. *
Çocukların severek kitaplarını okudukları yazar Melike Günyüz'ün Bursa Büyükşehir Belediyesi Kütüphanelerinde minik okuyucuları ile bir araya geldiği etkinliktir.