bugün

ya beni gerçekten çöp tenekesinden aldılarsa ne olacak. zaten aileden kimseyle de benzemiyorum ühü.
ben yaramazlık yapınca allah bana kızıyor mudur?
Bugun hatirlansa kesinlikle gulunecek seylerdir. Ulan ne cocuk dertlerimiz varmis diyip hayati o sekilde algilamak ister bir an icin insanoglu. Kendi hayatindan kopmadan cocukluguna inmek ister. Saklambacta kaybetti diye aglamak ister. Ebe oldugu icin aglamak ister. Mac yaparken gol attigi icin gurur duymak ister. Fiziksel aktivitenin verdigi yorgunlukla bebekler gibi uyumak ister. Geri hayatina dondugunde keske hayatim hala cocuk dertlerle dolu olsa ve ben ustesinden yeni oyunlarla gelebilsem der. Noluya lan huzunlendim bi an. Ne o akan? Gozyasi mi? Hic yakistiramadim bu da sana kapak olsun
deprem nasıl oluyor?
(17 Ağustos 1999 Depremi sonrası)
Arabadayken sokaktaki insanlarin yanindan gecerken bu adamlarin ayagi nasil ezilmiyor araba altinda diye baya bi dusunmustum.
kahveyle bizans ne alaka yav?

(bkz: kahpe bizans)
turuncu şapka.
patlamış 9 kat kames topun yarısı hemde siboplu tarafı.
overlok arabasından gelen kadının sesinin, sahibinin nereye gizlemiş olabileceğini düşünmek.
(bkz: huni)
Tokadan başka şey takmadım.

Böylede sığ bir insanmısım.
dişleri olmayan büyük dedemin 93 yaşında nasıl portakal yediği. büyüyünce anladım ki emiyormuş.
mal gibi ayın beni takip ettiğini düşünüp acaba geliyor mu diye bir yandan koşup bir yandan aya bakardım.
ve bunu hep düşünürdüm ay beni takip mi ediyor !?!???
''niye arkadasım yok?'' sorunsalı.
ülkeler neden istedikleri kadar para basamaz? Hep kafama takılırdı.
sakalım ne zaman çıkacak.
bıyığım ne zaman çıkacak.
gece uyurken yorganın ve ya pike vs. dışarsında kalan herhangi bir uzuva yatağın altından çıkan bir yaratık tarafından bir şeyin yapılacağını zannetmek.
pazar günleri ekmek ve gazete almaya gönderilmek. sekizinci sınıfın sonuna kadar bunun ailelerin çocuklarını aşağılamak için uygulandığı bir eylem olarak düşündüm. bir arkadaşımla karşılaşacağım da rezil olurum diye akla karayı seçerdim. eve en olmadık yollardan ulaşır eve vardığım zamanki yüreğimin hafiflemesi ise paha biçilemezdi.