bugün

Klasik bir ponzi şemasıdır. Önce girenlerin sonra girenlerin parasını yediği bir sistem. Genelde bu sistemin kendiliğinden patlaması lazım ama dombili tüm parayı hiç edip kaçmış. Çok eğlenceli yahu. insanların bankadan kredi çekmesi başlı başına bir komedi. Düşünsene sen çoluğunun çocuğunun rızkını olmayan sanal damızlık ineğe yatırıyorsun. Çoluğunuza çocuğunuZa yazık.
görsel
ceosu olan şişko velet ne yaptıysa çocukluk aşkı sebahat için yapmıştır. karısını sebahat için boşadığına, uruguay'a sebahat ile kaçtığına ve kaldırdığı parayı sebahat ile yediğine dair söylentiler var.

https://www.youtube.com/watch?v=qWpy1H6jHWc
Ahahahahah ulan ya
görsel
ziraat bank gibi bir şeydir.
görsel
Çok fena sömürü yaparak, politikacıları gözleri yaşlı bırakan dolandırıcılık kurumu, halkı sömürmek onların işiydi.
Aziz Nesin rest in peace. Sigir sürüsü bu köse adama bu kadar parayi nasil emanet etmiş oda hayret verici. Halbuki dış görünüşe çok bakar bizim toplum.normalde velet lan bu dinlenmez deyip geçmeleri lazım.yanliz şu zeka seviyesine sahip toplumla 50 sene içerisinde işgale falan uğramazsak iyi. 50 bin tlye her ay 10 bin kâra inanmış andavallar.harbi kıyamete gidiyor bu ülke.
"bedava peynir fare kapanında olur"

Bu sözü duyduğumdan beridir kolay para hayali kurmam. Elimdeki, avucumdaki ne kadarsa benim için değerlidir ve riske atmam. Az ama öz olması bir başkasının benim paramı yemesinden çok daha iyidir.

Dolandırılanlara üzüldüm, sonuçta büyük kayıplar söz konusu. Bu da acı bir deneyim olup umarım akıllarını başlarına getirmiştir
"bedava peynir fare kapanında olur"

Bu sözü duyduğumdan beridir kolay para hayali kurmam. Elimdeki, avucumdaki ne kadarsa benim için değerlidir ve riske atmam. Az ama öz olması bir başkasının benim paramı yemesinden çok daha iyidir.

Dolandırılanlara üzüldüm, sonuçta büyük kayıplar söz konusu. Bu da acı bir deneyim olup umarım akıllarını başlarına getirmiştir.
15 yıllık internet çocukları artık büyüdüler ve tokatlama kıvamına geldiler. Usulca sokulmak adına "Merhaba arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz" ile başlayan süreç, "like' ına like" ile çıkar ilişkisi tadında devam etti. Counter strike oynarken duvarın içinden geçmeyi öğrenmeleri, twitch'ten kah bağış atıp, kah para toplamaları keriz silkelemesi 101 dersinin ön şartıydı aslında. Asıl bombalar önümüzdeki yıllarda patlayacak. Çiftlik bank olayı yolun başlangıcı aslında. okumadan, düşünmeden, üretmeden, poposunu kaldırmadan şaka maka 25ine merdiven dayayan bu arkadaşlar, asıl şimdi birbirlerine her şeyi yapabilecek kadar cesurlar. Çoğunuz bilmiyor ama onlar "challenge" ve "versus atma" çocukları. Bize düşen bir avuç çekirdek alıp kenarda seyretmek mi, yoksa... aman ha bulaşmayın, tokatlar bunlar sizi.

Nejat uygur tiyatroları zamanında performansa,
Vizontele dönemlerinde duruma ve olaya
Stand up dönemlerinde diyaloğa gülerdik. Bu arkadaşların gülmeleri onların tabiriyle"ezikleme" ve "zaaaaaa" demeye programlı. Çok acımasızlar gerçekten.
adam avrupanın en büyük sıgır çiftligini kurcam demisti yapmıs valla helal olsun.
(bkz: çiftlik bank türkiye dir)

(bkz: uruguay halkı vs türk halkı)
şişman reyiz açgözlüleri çalışmadan, emek vermeden kazanmak isteyenleri cezalandıran bir black mirror karakteri gibi bişey. hırsızın da hiç mi suçu yok dersen var tabi ama insan çokta üzülemüyor. bağıra bağıra gelen bu kaçınılmaz sona rağmen açgözlülüğünün önüne geçemeyenlerin pek te ağlamaya hakkı yok diye düşünüyorum.
çiftlikbank ile garanti bankası arasındaki tek fark sermaye miktarı. sermayesi var garanti nin, çiftlikbank'ın tek sermayesi milletten topladığı paralar.
http://www.hurriyet.com.t...nubirlik-yiyordu-40773887
Valla ben parayi kurtarip 5 ay da kara gectim 1 yil dolmustu zaten gunde 130 cepteydi sikir sikir. Gerisi koy itsin kacmis mi kacmamis mi hehe.
ne zaman bu mehmet aydını görsem gülesim geliyor. sempatik bir tipi var. bu tip dolandırıcı olamaz gibime geliyor. iyi ki param yokmuş. şaka bir yana açgözlüleri dolandırmış.
Her şeyi kısa yoldan yapmak isteyen insan oğlu paranın dahi karşılıksız olarak artacağına inanmış, hatta buna kendini inandırmış olduğu içim gerçekleşen jet fasıl 2 olayını göstermiştir.
Ülke içerisinde mehmey aydın ile jet fadıl karlıştırmasına sebep olan bir olay. Gerçekten ülkeye bu ikisi kadar daha dolandırıcı bir adam gelir mi bilinmez... ha! Mehmet aydın jet fadıl’ı da geçmiştir ya o ayrı mesele tabi. işin geyiği bir yana ülkecek düştüğümüz durumları bi test etmemiz lazım. Sıkıntı büyük...
Ülkemizdeki zeka özürlü insanları ortaya çıkaran bankadır.
Aylardır reklamı yapılan sanal banka.Tabii milleti kazıklayan,dolandırıcıların bankası olduğu çıti
FETÖ zanlısı işadamının, 80 bin kişiyi dolandırıp 511 milyon vurgun yaparak ortadan kaybolan Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’la 12 milyonluk arsa ticareti yaptığı ortaya çıkmış.
5000 tl yatırdım ama geçen akşam açıklama yaptı reis. paraları uruguay da kazanıp geri hesaplarımıza yatıracakmış. allah kazalardan korusun.
Ulan herkesler bu dombiliyi suçluyor.

Asil suçlu bu dombiliye güvenip parasini pulunu emanet edendir. Daha dün dokturun birini gözümün önünde 20 bin lira tokatladılar. En büyük suç 'aptal' olmaktır. Allah akıl fikir vermiş.
güncel Önemli Başlıklar