bugün

yakın çevrende bulunnların annesinin eceli gelmesi tesadüfüdür.

Sadece şu son 1 hafta içerisinde 2 yakınımın annesi vefat etti. Evvelini demiyorum bak. Birisi liseden eski sevgilimdi dün gece aldım haberini sabaha kadar yanında kaldım zor teselli etmesi. Diğeri mahalleden çok sevdiğim bir abim. Hayatta en sevilen varlığın seni bırakması kadar kötü hiçbir şey olamaz. Allah hepimizin sevdiklerinin ömrünü uzun eylesin.
Çok korkutucu çokk kim ne derse desin.allah herkesin sevdiklerine uzun ömürler versin.
Son Durak filmini anımsatan vaka, muhtemelen o anneler, altın günü yaptıktan bir gün sonra ölmeye başlamışlardır...
annelerin "toplu" ölmediği teker teker öldükleri konusuna değinen tamlama.
insanın annesi ölen kişileri görünce, kendi annesinin ölümü halinde nasıl bir boşluğa düşeceği aklına gelir. o an annesine şimdiye kadar yaptığı bütün saygısızlıklar gözünün önünden bir film şeridi gibi geçer. kendi kendine ben çok şerefsiz herifin tekiyim diye söylenir ve annesin onun için verdiği emekleri düşünüp gözleri dolar. en sonunda annesinin yanına gidip ona kocaman sarılır ve doya doya koklayarak öper. anne bile bu duruma şaşırır ama siz bir şey çaktırmazsınız. lan allah düşmanımın başına vermesin. küçük yaşta babasını kaybeden benim gibi insanların anne ile paylaştığı o kadar çok şey vardır ki, annenin ölümü bir nevi sizin yıkılmanıza neden olur.
benim kız arkadaşımın da annesi geçen sene trafik kazasında hayatını kaybetti. onun yaşadığı acıyı, anne hasretini en yakından en derinden bende hissediyorum. her gün omzuna yaslanarak ağladığında, erkek adam ağlamaz denen klişe yüzünde dudaklarımı ısırıp ağlamamaya çalışıyorum. sevdiceğimi teselli etmeye çalışıyorum ama ne fayda. boğazım düğümleniyor benim de, düşünüyorum benim annem ölse ne bok yerdim ben diye. düşünüyorum düşünüyorum ama ne halt edeceğimi bende bilmiyorum. o kadar anneme bağlıyım ki, belki de bu erkek çocukların daha çok anneye bağlı olmasından veya babamı erken yaşta kaybetmiş olduğumdan dolayı annem ile daha çok şey paylaşmam dan dolayı olabilir. son olarak diyorum ki arkadaşlar; ana gibi yar bağdat gibi diyar olmaz.