bugün

zamanlama mühendislerinin işidir.

önce bardaktaki çay ve sigara analiz edilir. sonra ikisinin birbiriyle bağlantısı ortaya çıkartılır.

birbiriyle eşzamanlı kullanım miktarları ve tahmini son yudum/son nefes süreleri belirlenir.

zaman dilimi hesaplanır ve gel görelim ki evdeki hesap çarşıya uymaz çoğu zaman.

bir yerde mutlaka zaman çakışması yaşandığından ya çay fazla gelir, ya da az.

bu durumda bitişe yaklaştıkça ikisinin de aynı zamanda bitmesi için gerekli miktarlar ayarlanır, kaynaklar yeniden planlanır, önceki çalışmalar gözden geçirilerek bitişte hedef tutturulabilir.
eğer muzaffer olunursa akabinde acayip sevindirik olunacak hede. insan kendini olimpiyatta madalya almış gibi hissediyo şerefsizim. bazen de sigaranın bitimine denk getirecem diye çay baya soğuyabiliyo ama olsun o sevinç her şeye bedel.
döner ekmeğin son yudumu ile ayranın son fırtının aynı ana denk gelmesi gibidir. yurdum insanın müthiş zamanlamasıdır.
çok özen ister. öle her babayiğidin harcı değildir. bir yandan yudumlarken yan gözle sigara gözetilir ve uygun an geldiğinde işlem tamamlanır.
çayın sigaradan önce bitmesi,insanın içinden gene agzımın tadı kaçtı durumudur.
çayın çekilen son nefesten sonra bir yudum kalması ister fakir ol ister fukara her yemekten sonra yak bi cigara durumudur.
sigaranın çayın yarısında bitmesi durumu ikinci sigaranın yolda bidaki bardakta esitlemek istenen durumdur.
3 sigara çekişi bir yudum çay ile denk gelmektedir.