bugün

o ana kadar içmiş olduğu çayın yeterli olduğunu, 1 bardak daha çay içmek istemediğini ev sahibine göstermek isteyen misafir davranışıdır.
"kirli çay kaşığı koymuşsun bre zındık ev sahibi" demenin kibarcasıdır.
"artık çay içmeyeceğim şekerim" dir türkçe' si.
evin içinde misafirlere çay ikram etmekle, boşalan bardakları hemencecik doldurmakla görevli ev kızını sevindiren davranış.
çay saatinde edilen muhabbeti bölmemek adına yapılmış bir davranış biçimi olması kuvvetle muhtemeldir. karşı tarafa "daha fazla çay içmeyeceğim, sen devam et anlatmaya" mesajı verilir.
misafirlige gidilen evde sifonun calismamasi fobisi temelinde misafirlikte tuvalet kullanma sorunu yasayan kisinin sidik torbasi patlamak uzereyken ev sahibine "yeter anla artik! icmiyorum iste." demesidir.
2 sene kadar once komsumuzun makedonyadan misafirleri gelir.oglanlari cay bardaginin ustundeki kasigi gorunce neden oldugunu sorar ve ogrenir.neyse birkac gun sonra ev sahibi tabagin ustundeki kapatilmis kasigi gorur.cocuk corba ictikten sonra ayni mantik ile kasigi tabagin ustune kapatmistir.
cikarilacak dersler
1.makedon cocuklari bu davranistan bihaberdir. *
2.cay bardagi ve kasigiyla sinirli kalmayip turevlerinin uretilebilecegi bir davranistir.
bu kadarı kafi adnan, zira daha fazla içemeyeceğim kuzum un sembolü.
yeter amk sabahtan beri kaç bardak çay içtim. Başka içmek istemiyorum isyanının bardak ve kaşık kullanılarak gösterilmesidir.