bugün

(bkz: çamlak çömlek patladı)

ben böyle biliyordum lan.
bu nesil sokaklarda yaşamıştır ve insan ilişkilerini, saygıyı , sevgiyi ve haddini aşmamayı bilebilir.
(bkz: itü sözlük ten aşırılmış şirin başlıklar)
saklambaç oyununda yanlış söylenen isim sonucunda, bağıra bağıra, ellerini çırpa çırpa ortaya çıkmış çocuğun neslidir. o ebenin yüzünü görmelisiniz, sanki ebesine birşey söylenmiş gibi olur.
ayrıca bu nesilin "simiiiiiiiiiiiiiiiiiit" diye bağırıp tekme tokat dayak yemişliği de var.
bu nesil hala var lan. abartmayın, sanki türü tükenen canlıymış gibi. oynuyor çocuklar hala.

edit: tamam lan siz efsanesiniz.
zıldırzımba bir ki üç oyununu da oynayanların olabileceği nesildir.
Camlak comlek patladi diye biliyordum su ana kadar.
Sahi camlak ne amk.?
Sırf çanak çömlek patlatmak için kıyafetlerini değiştiren nesildir.
bir de 9 taş oyununu oynamış nesildir ayrıca, unutmayalım.

çocukluğun hasını gören şanslı nesildir gerçekten.
Aksam yemeği öncesi sokakta oynayan,yemeğe çağrılıp yeyip tekrar dışarı oyuna çıkan,saklambaçta birbirinin tişörtünü giyip akşamın karanlığında ebeyi kandırıp çanak comlek patlatan,oyunları saat ilerlediğinde balkondan anne çağırişlarıyla biten nesil.
birdir bire yetişmiş nesildir.
gecenin karanlığına kadar oyun oynayan nesildir. cebindeki misketi düşürmeden oyuna devam etmeye çalışan nesildir.
aynı zamanda ortada sıçanla büyüyen nesildir.
karaşimşek başlayınca sokakları boşaltan nesildir.
bizim zamanınız süperdi bence şimdiki çocuklar çizgi film izleyerek geçiyolar hayatı Benim ufak yigene dedim ki kalk dışarda arkadaşlarınla oyna olmaz dedi ben ten başlıyacak dedi . Ben sustum tabi * ben olsam eve girmem *
birdir bir oynayan nesil.
kutu kola tenekelerine ayaklarını geçirip tıngır tıngır dolaşan nesildir. o değilde böyle başlıklar hüzünlendiriyor arkadaş. yaşlandığını ve bir sonraki nesilin bunlardan ne anlam çıkardığını merak ediyor insan. çanak çömlek mesela onlar için sadece bir kafiyeden mi ibaret? hayat çok garip lan gemiler falan.
cino yedikten sonra yumiyuma yumulan nesildir.
(bkz: büyüdüğünde pelerin giyeceğini sanan nesil)
aynı zamanda misket oynarken "mum direk benden*" diyen nesildir. ne anlama geliyor hâlâ çözemedim ama hep dedim. bunu demeden ayağa kalkılmıyordu çünkü.
ramazan ayında zaten herkesin duyduğu iftar topu patlamasından sonra "top patladı" diye bağırarak koşturmuşlukları vardır.
balkona tüm mahalle sakinlerinin duyacağı volümde annneeeeeee on binn lira atarr mıssıın diye bağırmış olabilirler.
"saklambaaaaç oynayaaan elime mum diksiiiiin" neslidir...
(bkz: aa bu benim lan)