bugün

kilisedeki çan seslerini dinlemeyi çağdaşlık olarak gören kemalistlerin bu saçmalığına katlanmak zorunda değilim.
Ezan'dan ve Çan'dan aynı oranda rahatsız olan kimsenin suçlanmaması gerektiği göz önüne alınırsa tutarlılığı yarım kalmış cümle.
dini değerlere hakaret seviyesine varan, provake bir söylem. saygılı olalım.
zangoçluğun bir gereği.
hangi dine mensup oldugunuz önemli degildir, dinlerin en büyük ortak paydasi sizden olmayana hosgörü ve saygidir.
süleyman ların hoşgörüsüne nail olamayan sülümanların içinde olduğu durumdur.
tüm din mensuplarına saygı göstermemenin ekrana yansımasıdır. Tüm dinlerin ortak paydası, arkadaşın dediği gibi diğer dinlere inananlara saygı göstermektir. Ama bazı beyinlerde payda sıfır olunca mümkün olmuyor tabi.
(bkz: yazık kim içirdi bu çocuğu gene)
büyük baş hayvanların gündelik yaşam melodisi.
aşırı islamcı söylem.

ülkede çan çalıyor diye müslümanlığının sarsıldığını düşünen, dinlere saygısı olmayan ve bundan kemalistlere pay çıkaran akıldan ne beklenir.
Ben rahatsız olmuyorum.

Ancak bu ülkede ezandan rahatsız olan varsa yine bu ülkede çan sesine rahatsız da olabilir insan.

Gönül ister ki saygılı olsun herkes. Hoşgörülü olsun.
geçen hafta istanbul'da yaşayan alman bir arkadaşımla bu konuya benzer bir şeyi konuşmuştuk. ne zaman bir düğün, seronomi yada özel bir dini gün ayini olsa kilise polis tarafından güvenlik çemberine alınıyormuş. kilise rahibini de mektupla bir tehdit gelmiş kendisini ve ailesini öldüreceklerine dair. kendisinden farklı insanların hayatlarına böylesine bir müdahaleyi yapan insanların müslüman olduğunu da, dindar olduğunu da hatta türk olduğunu da inanmıyorum.

ayrıca şöyle bir iddiada bulunan kişiye de allah akıl fikir versin ;

--spoiler--
kilisedeki çan seslerini dinlemeyi çağdaşlık olarak gören kemalistlerin
--spoiler--
mecburiyetten keyif almak:
http://www.uludagsozluk.com/k/ehl-i-keyif/