bugün

12 Aralık 1960'ta Şanlıurfa Birecik'te doğdu.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Sosyoloji-Felsefe Bölümünü bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde eğitim alanında tamamladı. Gazi Üniversitesi iletişim Fakültesi'nde Bölüm Başkanlığı ile KKTC Girne Amerikan Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Bölüm Başkanlığı ve Dekanlığı görevlerinde bulundu.
aslen şanlıurfa birecik doğumlu mhp genel başkan yardımcısı ve ankara milletvekilidir. an itibarıyla erkan tan'la başkent programında akpkklıların ters köşeye yatırmak için sorduğu kötü niyetli sorulara sabırla ve güzel bir dille cevap vermektedir. bir de kendisi çok hanım hanımcık ve güzelmiş. kendisini bu kadar yakından ilk defa gördüm. mhp'nin başına bir bayan olarak geçmesi de mhp'nin oylarını arttırabilecektir. konuşma şekli ve şivesi de kendisine sevimlilik katmaktadır.
an itibariyle ntv'de konuşan mhp genel başkan yardımcısı.
vizyonsuz vekil. aynı şeyleri tekrar edip durur. mhp'deki nadir kadınlardan biri. o da nüfuzu sayesinde.
vizyonu 1 inç dillolardan çok daha vizyonludur.

https://www.mhp.org.tr/ht...lletvekili/218/index.html
mhp içerisinde daha fazla ön plana çıkması gereken kişidir. ruhsar demirel ile birlikte mhp'nin basın açıklamalarını yapmaları gereken genel başkan yardımcılarıdır. çünkü mhp'nin sert imajını kırmak için bayanlara ihtiyacı vardır.

meral akşener'i unuttun demeyin unutmadım. o meclisteki erkeklerden çok daha fazla erkek olduğu için mhp'nin imajını yumuşatmaz.
parti içerisindeki bir avuç kadın vekili ön plana çıkarıp kalabalık göstermeye mi çalışıyorsunuz? *
mhp içerisinde bir avuç olan kadın vekiller her zaman ön plandadırlar. diğer partiler gibi vitrin adayı olmazlar. 4 kadın milletvekilinden ikisi genel başkan yardımcısı, bir diğeri* ise kısa zaman öncesine kadar uzun zaman tbmm başkanvekilliği yaptı. diğeri* ise yeni seçildi.

özgecan için twit atıp mecliste sadece oylamalara katılan diğer partilerin kadın vekillerine benzemez mhp'nin kadın milletvekilleri. en üst düzey görevlerde yer alırlar.