bugün

Zorunlu askerliğin boş ve kalitesiz olması gerçeğidir. Askerlik tamamen bir meslek olmalıdır ki askerler kalifiye olsunlar. Sen tutupta silah gormemiş adamı askere alıp 12 ayda taktik ve teknik yönden tam donanımlı bir asker yapmaya çalışırsan ve tutup terörün ortasına bırakırsan şehit haberine şaşırmamalısın. Bunun yerine bu işi meslek olarak yapanlar ile çalışılırsa çok daha verimli bir harbiye olur.

edit: şimdi biraz daha milliyetçi ruhtan arkadaşlar tepki gösterecek olabilir ama kimse evladını kaybetmek için yetiştirmiyor. profesyonel bir asker, senden benden kat kat iyidir.

aptallar için edit: Askere gidip tuvalet temizleyen, sigara toplayan veya subayların ayak işlerini yapanların hiçbir işe yaramadan hem aylarını kaybediyor hemde ordunun kamburu gibi duruyordur.

son edit: 12 ay boyunca çalışmadığı için maddi olarak sıkıntıya giren ve ailesine yardımcı olamayan insanları görsün gözünüz.
Katiliyorum. 100 tane erin olacağına 20 tane belirttiğiniz koşullarda asker olsa 100 tanesinden alacağımız verimin fazlasını aliriz. Türkiyede yavaş yavaş profesyonellesmeye başladı lakin hala bir almanya gibi falan değil.
askerlik zamanı gelen ergenlerin korkudan saçmalama durumudur. evet.
Gerekli olsa zaten zorunlu olmazdı.
Sayın yazar, beyninizin olmadığını ne zaman farkedeceksiniz.
Yıllardır savundugum olay..başlıkta yazan şeylerde en ufak bi mantık hatası yok..zaten bu konuyu acip durumu anlattiginizda ucuz,çig bi milliyetçi edebiyatından başka cevap alamazsınız..
götünüz yiyorsa bu ortamda, kaldırın o zaman dediğim içi boş ve gerçeklerden uzak tespit.

işsizlik yüzünden askere giden ve şehit olan çocuğun anasına anlatın sonra bu durumu. deyin ki "teyze, biz kaldırdık bu askerliği. işimiz gücümüz aksıyordu, zaten kuru bir milliyetçilik olgusuydu bu. gerekli yok zorunlu askerliğe. senin oğlana olan oldu ama ne yapalım, fıtrat" söyleyin bunu o yüreği yanan anaya. sonra da Allah'tan belanızı bekleyin. zira o yaralı yürekten çıkan beddua tez zamanda tepenize inecek, yediğiniz içtiğiniz ne varsa osurta osurta kıçınızdan çıkaracaktır.

çok mu edepsiz oldum ya?

zorunuza gitti biliyorum. siktir lan diyenleriniz de olacak. küfürlerinizi peşin peşin iade ediyorum size.

ve diyorum ki; erkekseniz ve şerefli insan evladıysanız kaldırtın zorunluğu askerliği. alacağınız tepkiler karşısında 4 köşe olmuş şekilde suratlarınızı keyifle izleyeceğim. yapın hadi. 13 senedir iktidarsınız. astığınız astık kestiğiniz kestik. azıcık onurlu ve cesur olun da yapın, görelim yapabiliyor musunuz?

bu millete ettiğiniz ihanet er ya da geç cezasını bulacak. endişeniz ve kuşkunuz olmasın.

bedelli tuzluklar ortalıkta dolaşırken, buna karşın garibanın çocuğu patır patır toprağa düşerken işkembe i kübradan sallayıp "zorunlu askerlik kalksın" diye böğürmek kolay.

yapın hadi.