bugün

ders anlatamayan,
öğrenci ile diyalog kuramayan,
konusuna hakim olmayan ama iş sınava geldiğinde akıl almaz derece zor soru sorup karşıya geçen şerefsizin dik alası hocadır.
çok var bunlardan çok.
öğrenciler tarafından karambole maruz bırakılması gereken yavşak hocadır.
(bkz: bir badi ekrem değil)
mal hocadır. benim yüzüm 80 diyerek artistlik yapmaya çalışır. ipnetor seni, bi senemi uzattın lan.
parmak kaldırıp ''vallahi bilmiyorum bilsem söylerdim'' diyen öğrenciye bedeldir.
"her soruyu soruyorsunda cevabı idrak edecek şuur yerinde midir?" dememle beni dersten bırakan hocadir aynı zamanda.
sorduğu sorunun cevabını bilmeyen hocadır.
(bkz: piç)
cevabını ezberleyen hoca, ilk gördüğünde kendisi de yapamamıştır.
bir de karizma yapamadıklarını bilseler.
çalışmayan öğrenciye kolay soru yoktur her soru kazıktır, sınav kağıtları okuyan hocalar an itibariyle kazıklı voyvoda'yı anımsatabilirler.
bir de bu kötürüm tablo üstüne hocaları savunma telaşesi içinde olan dostlar vardır ki onları türk hocalarına emanet ediyorum.
bizim fizikçidir.
2 cümleyi bir araya getirip ders anlatamaz, yazılıya gelince afedersiniz siker atar, kuran çarpsın devletin sırtına kanbur bunlar.
soruları tübitaktan alır. haliyle çözümleri de.
amına koyim ben onun çok ayıp ediyor.

genç hoca olma olasılığı yüksektir. ego datmin ediyordur. galdıraydım parmağımı, sorma deyeydim.
en itici hoca tiplerindendir. Notları okurken kasılır böyle "30" , "20" , "10" bir havalar bir havalar... Zamanında çektiklerinin acısını mı çıkartır, içindekini mi yansıtır bilinmez.
çapsızlığını da deklare eden hocadır.
zor soru soran hoca kıldır ; fakat ''karizma yapmak'' nedir bilemedim.
her bölümde bunlardan mutlaka bir tane vardır.
bazı bölümlerin ise tamamına yakını bunlardandır.