bugün

--spoiler--

--spoiler--

Rekabet edemez duruma gelen bakkallar ve küçük esnafı korumak amacıyla; zincir marketlerin her yerde açılmasına sınır getirilecek. Nüfus kriteri ve birbirine uzaklık esas alınacak. Bakkalların da ucuz mala ulaşması sağlanacak.

AK Parti, perakende ticarete yeni kurallar getiren yasa teklifi hazırlıyor. Edinilen bilgilere göre üzerinde çalışılan yasa ile birlikte, zincir marketlerin açılmasına belli sınırlar getirilecek. Böylece rekabet edemez duruma gelen bakkallar ve küçük esnaf korunacak.

--spoiler--

--spoiler--

Daha detaylı bilgi için link:

https://www.memurlar.net/...__twitter_impression=true
Zincir marketlerin ucuza ürün satmasının sebeplerinden biri sürümden kazanmaları.
Nüfus kriteri sebebi ile market sayısı sınırlanacak haliyle sürümden kazanamayan marketler fiyat artışına gidecek.

Yine aynı şekilde evinin yakınında ucuza ürün satan zincir market olmayan millet de aynı ürünleri bile daha pahalıya satan bakkala gidecek.

Bakkal kazanacak. Bu üç Zincir marketler zaten kaybetmezler hep kazanırlar.

Yine tek kaybeden ben olcam.
Nasıl her defasında ben kaybediyorum hiç anlamıyorum aq.
Bu girişimin a101'in tüm ilçelerde örgütlenmesinden sonra gelmesi hiç dikkat çekmedi.
Saçma. Nerede serbest piyasa?
Faizci kapitalist nizamın bir hamlesidir.
Öyle görüldüğü gibi masum değil ha iyi düşünün!

Her yere Bi.. A1.. Ş.. gibi marketleri açtılar
Herbiri şube sayısını 8000 lere yükseltti.
Kendi düzenlerini kurdular, piyasayı tekellerine aldılar
"Şimdi bu yasayı çıkartıyorlar ki
Kendilerine rakip çıkmasın"
Her mahallede şube açtıkları için
Bu yasayla beraber artık bir başkası market açamaz.
aynı ürünü zincir marketten en az %25 daha ucuza alabilirken tek avantajı veresiye yazmak olmasına rağmen kasaya bir barkod okuyucu koyunca kendini zincir market sanan adamların sürdürdüğü ticaret batarsa batsın amk.
Bu benim fikrimdi.

Yıllardır söylerim;

Mahalle aralarına girmemeliler.