bugün

kahvaltıların 2 saat sürmesini sağlayacak muhteşem karışım.
birbirine bu denli yakışan tatlar olabilir mi? hele ki yanında demli bir çay varsa...
şu an aç olmam sebebiyle canımın çekmesine neden olan mükemmel karışım.
güzel bir yaz gününde ki kahvaltıların vazgeçilmezidir. ekmeği has zeytin yağına bandırmaktır işin özü.
üzerine bir iki damla da limon sıkıtnız mı deymeyin keyfime.
yanında beyaz peynirde varsa;

(bkz: dadından yinmez)
iyidir iyidi helede pazar sabahı gazete ile ne gider tabi annen yapmalı bidee.
limonunda aralarına katılması gereken 3lu.
her öğün yenebilecek nadide karışım.
egelilerin her kahvaltısında olur bir ara çok misafirleri olmuştum.
ege ve akdeniz bölgesinde bolca görebileceğiniz kahvaltının temel direğidir. peynirle dehşet gider.
aynı kombinasyonu domates ve salatalıklada deneyebilirsiniz. ellerinizi yediğinizin farkına bile varmazsınız. lan hele birde ekmeğin arasına tulum peynirini basıp, lokmayı da o kekik, kırmızı biber ve zeytin yağı kombinasyonuna bandıktan sonra bir zeytin atıp çaydan bir yudum aldıktan sonraki keyif.

aman allahım kahvaltı masasındaki orgazm resmen. kalp krizi geçiren var o kahvaltı masasında !
zahteri andıran lezzet.
ama eksiği çok.
domatese de yakışabilir bunlar ancak kırmızı biber hariç.
akşam akşam aklıma düşürdünüz. kilo alıyorum lan.

harika bir şeydir.
yanına da zahter-zeytin yağı ve beyaz peynirle muhteşem kahvaltı garantisi veren tatlar...
iste mistik lezzet.. Sabah uyanmış, Çayını demlemis, beyaz peyniri dilimlemis, tereyağından az miktar tabağına koymuş, yanında Çilek reÇelini sıkıştırmış sevdiğin insandan buse aldıktan sonra alınabilecek en mükemmel taddir..
babanın zeytin yeme şeklidir. her şeyi bulamaç gibi yapmasa yiyemez.
kesinlikle limonu derbeder eden karışımdır. buna biraz limon lazım deneysel takılanlar da nar ekşisi veya balzamik sos da ekleyip deneyebilirler.
(bkz: zeytini zeytin yapan unsurlar)

limonu unutmuşuz efenim limonsuz olmaz.
kombin gibi kombindir.
Zeytin üzerine zeytin yağı dökmek nedir?
Kahvaltilarin vazgeçilmezidir. Birkaç damla limon sıkarsanız tadi daha da leziz olur. Ekmek banip yemelik.