bugün

çaya tek şeker atmak.
metabolizmanın ürettiklerinden yararlanmak.

(bkz: şu sperm bankası bi kurulsaydı)
cimri olmak.

x5 e binip sabahları çay simit yiyen bir insan tanıyorum.
sermaye+cesaret+girişimcilik+zeka= cıktım üstüne vurdum kırbacı.
+ cimrilik. sıradan insanın tükettiğinden fazla tüketmeyin. boğaziçinde kahvaltı yapmayın, onu çok zengin olduktan sonra yaparsınız.
+ ticaret yapıyorsanız, insanları "en iyi teklifi verdiğinize" inandırmak için kandırmalısınız. halbuki 3 liraya alıp 9 liraya satarak 6 lira kar ediyorsunuz, ama onlar kanıyor size, köşeyi dönüyorsunuz.
+ disiplinli olun, belirli bir programa kendiniz tabi tuttuğunuz zaman daha zinde olursunuz, işlerinizi aksatmazsınız.
+ amacınız zengin olmak olmasın. "ay'a çıkmayı düşünürsen yukarıdaki dala yetişirsin" diye bir söz vardır. hedefiniz zenginliğin ötesindeki, daha global, makro boyutta projeler ya da kişisel hedefler olmalı.
+ düşünceler hayatınızı değiştirir. her zaman olumlu olun, başarısızlığınızda bir başarı tohumu bulursunuz. o tohumla çok daha büyük başarılara imza atacaksınız emin olun. yeter ki sabır ve olumluluk. bunun için ister ibadet edin, ister yoga yapın, isterseniz göl kenarında dinlenin.
başka bir zengin bulup kıçını yalayın.
24. entry tuttum seni uygulamak için zengin kadın bulmalıyım ve paraya parada demiycem 1. entry.
basite indirgersek eğer:

1-) herkesin yaptığı bir işi farklı bir şekilde yapmak. (örneğin aynı ürünü daha ucuza mal etmek, farklı bir sunum ile sunmak, daha kalitesli ve daha ucuza satmak gibi)

2-) kimsenin yapmadığı bir ürün ile ortaya çıkıp bu ürün ile piyasaya girmek.
milletvekili olmak. gerisi kendiliğinden gelir zaten.
aileden aynı mesleğe sahip insanlarla bir şirket kurmak.
milletvekili olmak ve bi üstündekine yalakalık yapmak. ilki para getirir ama ikisi birden parayı katlar. benden söylemesi.
hükümetle iyi ilişkiler içinde olmak yeterlidir. ihale adına ne varsa senindir ve ardından paraya isim düşünmeye bakarsın.
zengin bir koca bulun.
adam temizlemek. *
gülen cemaatine girmek ve ticaret yapmak.
hayali bir arkadaş edinin ve onun cemaatine katılın.
cimri olmak, cimri olmak, cimri olmak...
iktidar yalakalığı.
jigololuk yapmak sizi bu yolda emin adımlarla yürümenizi sağlar .
haram helal bilmeyin.
gerisi gelir.
parayla saadet olmaz diyen insanların içten içe 'o kadar parayla olur' düşüncesiyle yaptıgı aktiviteler silsilesidir.
öncelikle bir zengin erkek kişisi göze kestilir, bir bakış atılır en endamlısından. baktın ama seni farketmedi karşısına oturulur, tekrar bakış atılır bu sefer farkederse saat sorulur, sonra saatin nereden diye sorulur. şirine moduna girilir. çocuğu elde edersin. senden hoşlandığını söyler. 6 ay içersinde evlenirsin. zaten zengin olursun.
zeng ile evlenirseniz zeng'in olursunuz. hiç o kadar çalışıp kafa patlatmaya gerek yok.

+selam çok tatlısın tanışabilirmiyiz
-zenginim ben ablacım kusra bakma dersin
+hönk
-..
bol bol uyuyun. illa ki rüyalarınızın birinde olursunuz.
(bkz: şu devirde akpli olmak)