bugün

Bir kez adamın filmini izlemeden yorum yapan insanların olduğu bir kenara bırakılırsa, kendi alanında çok iyi bir yönetmendir.
duyguları yoğunlaştırır gri çalışır. Beyaz yahut siyahla çalışmaz grinin her notasını filmine yansıtır.
Yaşamın tüm kasveti filmlerinde yoğunlaşmıştır.
türk sinemasına kader ve masumiyet gibi iki harika film hediye eden über insan.

''En büyük orospular çileden,uykusuz gecelerden nasibini almamış kelimelerdir.''

pek aktif olmasa da ara sıra kullandığı tivitre sayfası var, ara sıra güzel şeyler yazıyor bir girin bakın derim.
başarısız yönetmen. bir de bağımsız sinema ayaklarına yatmaz mı. yazık.
kendini mükemmel zanneden, bağımsız sinemacı. yeraltından, kopyala yapıştır metoduyla beslenir. yazık.
Sokağın yönetmenidir.

Her gun bir suru yonetmen taniyorum fakat zeki demirkubuz ile hala tanisamadim. Piyasa filmlerinden cok uzak bir adam.
sanat benim içindir felsefesini benimsemiş sinema yönetmenimiz.
Soy ismi bana demirkunduz'u cagristiran yonetmendir.
Sinema anlayisimda cok buyuk emegi olan usta yonetmen. Ben çok daha farkli yonetmenlere hayranlik besleyerek buyudum. Onlar gibi filmler cekmek istedim. Fakat izledigim her zeki demirkubuz filminin ertesi tokat gibi carpti yuzume işte bu olmali diye. Az çok tarzim oturduktan sonra baktim ki tarzim zeki demirkubuz ile farkli uyarlamalara sicak bakmam vs ama bu adamin filmleri bana buyuk bir ilham kaynagi oldu. Simdi bakiyorum da benzer bir cizgimiz var. Sadece ben daha karakter odakliyim ve asla baskasinin urettigi bir karakteri kullanmam. Fakat bu durumu da kinayamam. Sadece ben boyle bir film cekmem. Zaten ben oyle bir film ceksem guzel olmaz. Yiginla ortak paydalarimiz var ama cok farkli tarzlarimiz var. Gun gelecek kendisini cok sasirtacagim.
bulantı'nın filmini çekecekmiş. yeraltı gibi olacak sanırım yine, yeraltıdan iyi olması muhtemel.
Onca hayale, ideale, iyiye, güzele, doğruya inat hep daha kötüsüne alıştırıp daha kötüsünü kabul ettiriyorsun ya, senin a..na koyim hayat.
Eğer tanri bir film çekmeye kalksa yonetmen yine zeki demirkubuz olurdu.
çok sevdiğim bir arkadaşım aradı demin... onunla ve bir kaç arkadaşımızla sık sık tiyatro, sinema, opera gibi sanatsal aktivitelere gideriz... ikimizde zeki demirkubuz hayranıyız... ya dedi ekimde acayip bir filme götürcem seni dedi... dedim hollywood filmi felan galiba tamam gideriz dedim kiminmiş diye sorupta zeki demirkubuz cevabını alınca bildiğin sırıta sırıta ciddi misin sen dedim... nedense yeni haberim oldu bu filmden ve aşırı mutlu oldum... efsanenin filmi geliyor... bulantı ve başrolde kendi oynuyorrrr çok mutluyum lan !
https://www.youtube.com/watch?v=kt0YwoCFxjA
dostoyevski hayranlığı ile bilinir, yeraltı filmi de güzeldir, tavsiye edilir.
Sırrı süreyya önder'in iddiasına göre jeneratör kiralamayıp filmi ucuza getirip, sanat filmi karanlık olur diye yutturan yönetmen. *
işin şakası tabi, iyi yönetmendir, severiz.
Kıymeti bilinmeli.
Akp/hdp kardeşliğini gözler önüne seren yetmez ama evetçi sanatkar.

1 kasım'da hdp'ye oy vereceğini açıklayarak Bizlere akp ile hdp'ye oy vermek arasında fark olmadığını bir kez daha göstermiştir.

ihanet süreci ortaklığı hiç ara vermeden devam ediyor.

(#29574369)
kendini hdp ye oy vermek zorunda hisseden aptal herif.
her ne olursa olsun gerçek yönetmen.
Filmleri fazlasıyla derin manalar içerir.Bakınız yeraltı ve masumiyet.
Türk sinemasının zirvelerindendir.
"Korkularını orospuluğuna bahane etmekten vazgeçmiyecek misin lan sen, amına kodumun orospusu! "

şeklinde telafuz ettiği cümle ile nirvana yapmış ve zaten merakla beklediğim yeni filmi "bulantı" için merakımı 2 kat daha artırmış insan evladıdır.
çok çekici adam.
Yeni filmi vizyona giren yönetmen.
kendi filmlerinde oynamayı acilen bırakması gerekir.

(bkz: bulantı)
(bkz: kader)
star da masumiyet filmi premier olarak gösterimde olan büyük yönetmen. nihayet recep ivedik ve cem yılmaz saçmalıklarından sıyrılıp adam gibi bir film verdiler. tüm filmleri ayrıdır ama alinin 8 günü nü çok başka severim. sinemamızın gerçek anlamda yönetmenidir. parayla değil.
geçen hafta gezici festival ankara ayağında Bulantı filmini izlediğim ve her filmi gibi çok beğendiğim türk yönetmen. Sinemada hayatı görmek isteyenler için filmler yapıyor ve bulaşık çay bardağında bile hayatı, kendi hayatınızı görebiliyorsunuz.
Yeşilçam'ın varoluşçu sinema öncüsüdür. Üstad.
en sevdiğim türk yönetmen dir kendisi. şahsına münhasır tarzıyla kendi sinema tarzını oluşturmuştur. dostoyevski sever . beşiktaşlıdır. bazı filmlerinde nuri bilge ceylana laf çarpar ama katiyyen kabul etmez. açık kapı takıntısı vardır ama bununda rastlantı olduğunu söyler. kendisine zeki başkan diye hitap ederim çünkü o bütün gariban sinemacıların abisidir. *