bugün

türkiye´de de öldürceklerdi onu. çok fazla şey bilmek her zaman iyi bişey diildir.

abd´ye kaçarak, ölü olmaktansa tutuklu olmayı tercih etti. ki tahminen hepimiz bu tercihi onun yaptığı gibi yapardık !!

giderken yanında bütün belgelerini de götürdü-sen de abd´ de uçaktan indikten sonra polise gidip "beni tutuklayın ben çok kötü bir adamım!!" dersen , böyle durup dururken- sana "sen lavuk musun kardeşim?" derler...

isteseydi, sahte kimlikle giderdi, kimsenin ruhu duymazdı, özellikle tutuklanmak için gitti, belgelerini incelediler, tayyibi bile kıskaca alabileceklerini gördüler, amerikalılar da aptal herifler diiller tabii ki de, ve tutukladılar.

onu kendi politikalarını dayatmak için, hem iran´a hem de türkiye´ye karşı bir koz olarak kullanacaklar, ve kullanıyolar.

tayyip bir ara kendi twitter hesabından "ölüm cezasını getirme" twittleri atıyordu,ben okuyodum onları, bi tanesinin altına ingilizce olarak bi amerikalı yetkili resmen "excellency" -ekselansları- kelimesini kullanarak - ölüm cezasını getirecekmişsiniz, dikkat edin de o ceza ilk size uygulanmasın, yazmıştı !! bak şimdi,ölüm cezasını, idamı hiç ağzına almıyo, o twitten sonra ,idam konusu akp´nin gündeminden birdenbire çıkıverdi !! neden acaba ?!!

akp´nin yediği bütün haltları amerika santim santim biliyo. abd´nin bunu bildiğini de tayyip biliyo,onun için çırpınıp duruyo...

şimdi milliyetçilik ayaklarına yatmasının ardında da bu var !!

siz bilmiyosunuz, almanya hukukçuları bu bahsi geçen belgelere sahipler. basına bunu kısım kısım sızdırıyolar.

ileride akp´yle ilgili ingilizce almanca kitaplar yazılacak. akp dönemi tarihe kara bir dönem olarak geçecek.

türkiye bunu zaman içinde görecek.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar