bugün

Zaman sizin istediğinizi yapmaz kendi nasıl isterse öyle yapar.
kısa zamana bıraksan ham kalır, bokunu çıkartıp çok uzun süre beklersen kartlaşır, kokar. herşey zamanında kararında.
düşünüldüğünden kat be kat daha fazlasını yapar. hele de mazlumsan.
Anlık yaşamak .
elden başka bir şey gelmediğinden zoraki olarak yapılan bir eylem zamana bırakmak, zamana bırakmamak için ölmek gerek. ölmekten iyidir. kendiniz için yaşayın..
Çayın bize öğrettiği bazı şeyler gibi

Bekleyen her şey soğur

Bayatlar ve acır..
Yosun tutturur ama önemli olan o zamanı daha asgari bir seviyeye çekmek. Sonuçta zaman herşeyin ilacıdır.
Bazen gerçekten faydalı, en azından sakinleşmek için..
bi bakıyorsunuz o gözünüze kocaman gelen şehir minicik bir sokak olmuş, ya da hep öyleymiş..
Zamana ve tadında bırakacağım diye saygısızca hiçbir şey demeden arkanı dönersen bunun adı "zamana bıraktım, zamanla geçer, tadında kaldı." Olmaz.
Daha çok haysiyetli alakalı olur ama onu da ben soylemeyeyim artık.
Zamana bırakmak ne demek asıl bunu düşünmek gerekiyor. Zamana bıraktığım şeylerin çoğusu elinden uçar gider. Sadece zamana bırakarak bir şeyler elde etmek imkansız bana kalırsa...
Evine gidip bununla mı yaşamak istiyosun?
bırakmamaktan daha faydalı. ani kararlar, büyük tepkiler vermek yerine akışına bırakmak en doğrusu.
zarardır.
bugünün işini yarına bırakma.
Zamana bırakmak ne demek asıl bunu düşünmek gerekiyor. Zamana bıraktığım şeylerin çoğusu elinden uçar gider. Sadece zamana bırakarak bir şeyler elde etmek imkansız bana kalırsa...